TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Сексот со Трамп беше како од учебниците

Репортер - пред: 28 мин

Неодамна се поајви веста дека американскиот претседател Доналд Трамп во 2006 година имал секс со порно-актерката Стефани Клифорд, која е позната под името Сторми Даниелс. Неговиот адвокат Најкл Кохен наводно ѝ платил чек од 130.000 долари за да ...

Доналд Трамп: Лажните вести поврзани со руското мешање се мртви

Репортер

Една година од мандатот на Трамп

МРТ

Контроверзната книга за Доналд Трамп ќе стане ТВ серија

24 Вести

Таратур Кајгана Точка Нетпрес Оff.net Канал 77 Локално Press24

56 поврзани вести »

Големо невреме во Холандија уби три лица И откажа стотици летови

Сакам да кажам - пред: 3 часа

Аеродромот во Амстердам „Схипхол“ ги откажа сите летови, а холандската државна железница ги запре возовите, откако големо невреме ја погоди Холандија, при што три лица загинаа. Од аеродромот соопштија дека тој ќе остане затворен на неодредено време ...

Tри жртви во невремето во Европа

+инфо

Невреме во северозападна Европа

МРТ

Невреме во Европа: Откажани летови, нема струја

Кајгана

Фактор Макфакс Точка Фактор Локално Н.Македонија А1 On Канал5

17 поврзани вести »

Продолжува вонредната состојба во Турција

Канал5 - тукушто објавено

Турскиот парламент денеска ја продолжи по шести пат вонредната состојба во земјата . Турскиот парламент изгласа да се продолжи вонредната состојба во земјата за уште три месеци . Прв пат вонредна состојба е прогласена по неуспешниот обид за воен ...

Продолжена вонредната состојба во Турција

МРТ

Турската Влада ја продолжи вонредната состојба во земјата за уште три месеци

+инфо

Турција ја продолжи вонредната состојба за дополнителни три месеци

Стандард

Либертас Н.Македонија

6 поврзани вести »

Трамп ја обвини Русија за помош на Северна Кореја

Глас на Америка - пред: 2 часа

Претседателот, во изјава за „Ројтерс“, рече дека Пјонгјанг прави напредок во развојот на балистички проектили, кои можат да стасаат до САД ВАШИНГТОН — Американскиот претседател Доналд Трамп ја обвини Русија дека и помага на Северна Кореја да ги ...

Плачеле и вриштеле: Вака изгледа кога жените поминуваат покрај Ким Џонг Ун!

Таратур

Трамп ја напаѓа Русија

Deutsche Welle

Трамп: Русија ѝ помага на Северна Кореја

Р.С.Европа

Стандард Кајгана Репортер Кумановски м. Канал5 А1 On Стандард SportMedia

34 поврзани вести »

Страотна трагедија во Казахстан: 52 патници изгореа во автобус

Сител - пред: 58 мин

Во пожар кој зафати автобус загинаа 52 лица, во северозападниот регион ја Казахстан, Атка, соопшти министерството за внатрешни работи на Казахстан. Само 5 патници успеаја да побегнат од запаленото возило, се наведува во соопштението.

Казахстан: Во запален автобус 52 мртви, се спасиле само петмина (ВИДЕО)

МКД

Страшна несреќа во Казахстан: Се запали автобус, изгореа 52 патници

Точка

(ВИДЕО) Во пожар во автобус загинаа 52 луѓе во Казахстан

Нетпрес

Макфакс +инфо Локално А1 On ТВ21 Канал5 Тера Телма

15 поврзани вести »

Геомагнетна бура утре ќе ја погоди Земјата

Алсат-М - пред: 1 час

Земјиното магнетно поле утре ќе го погоди геомагнетна бура од најслаба јачина, соопштија од американскиот Центар за предвидување временски состојби во вселената и Агенцијата за проучување океани и атмосфера (НОАА).

Геомагнетна бура ќе ја погоди Земјата

Локално

Геомагнетна бура утре ќе ја погоди Земјата

+инфо

КАКВИ ПОСЛЕДИЦИ ЌЕ ИМА: Геомагнетна бура ќе ја зафати Земјата

Фактор

Алфа

5 поврзани вести »

Папата венча стјуардеса и стјуард во авион...

Н.Македонија - пред: 58 мин

Папата венча стјуардеса и стјуард во авион Папата Франциско ги венчаше стјуардесата и стјуардот на авионот за време на летот од престолнината на Чиле, Сантијаго со градот Икика на север од државата.

Папата во авион ги венча стјуардот и стјуардесата

Канал5

(Видео) Папата Франциско погоден во главата со шапка

Репортер

Папата погоден од објект фрлен од толпата пред миса во Чиле (ВИДЕО)

МКД

МКД Sky

6 поврзани вести »

Трамп ги додели наградите за лажни вести

Макфакс - пред: 5 часа

Американскиот претседател, Доналд Трамп, синоќа преку Твитер ги објави добитниците на неговите долго најавувани награди за лажни вести. Линкот кој го споделил Трамп води до интернет страницата на Републиканската национална комисија, каде се ...

Трамп ги додели првите „награди“ за лажни вести, победи „Њујорк тајмс“

Сакам да кажам

Трамп ги додели наградите за „лажно известување“

МРТ

Трамп ги додели наградите за „лажно известување“

+инфо

Стандард Локално Кумановски м. Вечер Република Канал 77 Нова ТВ Sky

22 поврзани вести »

Индија лансира интерконтинентална ракета

Макфакс - пред: 3 часа

Индија изврши проба на интерконтинентална ракета со најдолг дострел наречена „Агни V“, соопшти индиското министерство за одбрана. Според министерството, лансирањето претставува „голем поттик за одбранбените капацитети“ на таа земја.

Индија тестираше нуклеарна ракета

+инфо

Видео: Најновата руска балистичка ракета „Булава“ базирана на подморница

Руска реч

Индија лансираше интерконтинентална ракета

Вечер

Алсат-М А1 On Нова ТВ Sky Слободен Печат

9 поврзани вести »