TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 2h
#1
when reality hits you https://t.co/Tu6k5pT602
149ReTweets255Favorites·Details
#2
Једина шанса ни е Иванов да не го потпише поразот.
97ReTweets315Favorites·Details
#3
Мухамед Зекири.
Стока, а не човек. Стока!!!
#мрш #багра #МакРакомет https://t.co/73WBPmEYMw
62ReTweets113Favorites·Details
#4
50ReTweets108Favorites·Details
#6
Ќе навиваш
- Нема
Ќе навиваш!!!!!
- Добро... https://t.co/83Z56Vbddr
41ReTweets119Favorites·Details
#7
Еве Митревски му недостасувало искуство за прв голман, сега со 14 одбрани за едно полувреме се здоби со истото. Нека биде малку прв голман, барем на следни два натпревари..
36ReTweets94Favorites·Details
#8
Кире Лазаров:
држи рекорди за највеќе голови на Европско и Светско првенство
има дадено над 1000 голови во ЛШ
има освоено ЛШ
има освено куп титули
почитуван е буквално секаде каде што ќе отиде

Просечен Македонец кој го плука има освено само лажичка и филџан за кафе од Браво
31ReTweets88Favorites·Details
#9
Де Варгас цел натпревар 18 одбрани, Митревски едно полувреме 14.
31ReTweets72Favorites·Details
#10
#Македонија вечерва слави Митревски моментално е најдобар голман на првенството. #мкракомет се слушаме! https://t.co/VeQSHtxbrF
32ReTweets63Favorites·Details