TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОмајФАЌИНгад! @0majgad
#reach: 101516   ( 89th )
#followers: 4128   ( 701st )
#1
Абе кацити?
-На германски сум.
Абе нацити?
-...
58ReTweets173Favorites·Details
#2
Мајка ми седи на таблет и се жали дека ја боли глава. Дојдоа моите пет минути да и речам од шо седиш по цел ден на тоа таблетот ти е https://t.co/M2jx15rZow
35ReTweets183Favorites·Details
#3
Гинко дрво од Нинберг, 800.000 еура. Ќе го цитирам Каљо, СДСМ ВИЕ СТЕ ВМРО РАДЛЕР
43ReTweets110Favorites·Details
#4
Мојата тесла у свемир е подобра од таа на Елон Маск https://t.co/7HwXsBaDR0
23ReTweets115Favorites·Details
#5
Мислам дека е време да почнам со производство на обични фармерки кои нема да бидат ни избледени ни искинати. Омајџинс пролет-лето /18
16ReTweets129Favorites·Details
#6
Гоце зошто касниш на работа?

Ради ова https://t.co/eWVKCIDOs5
20ReTweets117Favorites·Details
#9
Не ви кажав како ме опремија на работа така? https://t.co/fGDt2sIanm
0ReTweets116Favorites·Details
#10
Научи
send
Да
Send
Куцаш
Send
Ко
Send
Човек
Send
Све
Send
Да
Send
Ти
Send
Ебам
Send
По
Send
Список
Send
.
Send
14ReTweets70Favorites·Details
#11
Не можам да ги сфатам рекламите за вода кај што на крај некоја невеста стои до изворот и пие флаширана вода. Па напиј се од изворот јебемтиживот
6ReTweets80Favorites·Details
#12
Види вака, ако го смениме името Грција ќе направи картички од типот Мое фиромче и ќе имаш 10% попуст во грчката Зара, 15% во старбакс и 25% попуст во икеа
15ReTweets49Favorites·Details
#15
ќе дизајнираш, ќе бираш типографија, ќе правиш ти пичке лепе материне - 20 лајка

ќе сликаш глупо принко цеде со текст цеца хитови - 120 лајка
6ReTweets60Favorites·Details
#17
Нова тетоважа ❤️ https://t.co/PJ0Mjghasc
6ReTweets53Favorites·Details
#18
Кај си бе пер?
- Еве бе низ град, ручеци мучеци, зезање. Ти?
Ја еве на работа.
- Ако брат, работата го прави човекот човек.
...
10ReTweets40Favorites·Details
#19
Ти кажал некој дека имаш убава насмевка?
-Не.
Така и мислев.

#КакоДаБидешСингл
11ReTweets37Favorites·Details
#20
„Леле која глупост е ова Крафтверк„
Труе со глупа музика од типот Дејвид Гета и остали дугместискачи. Море мајмун еден, да не беа Крафтверк, овие двоиве уште у нос ќе си чачкаа
8ReTweets44Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Carano__stefanel__46
2Пердуфpikabu0026
3Џотоgiotto_mkd24
4Скрачиskraci21
5Ранкоsrbak21
6Sasho Andonovdr_koljo19
7Наталиdajmunachovekot19
8Malentiggaz18
9ЈБургундиjburgundi18
10PokojniTozajaopokojnitoza18