TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Morgana Pendragon @_lady_raven_
#reach: 81753   ( 207th )
#followers: 4824   ( 554th )
#1
Има личности кои не заслужуваат ни една твоја емоција. Дури ни омраза...
26ReTweets89Favorites·Details
#2
Колку пати се откажа од себе, затоа што им требаше на твоите драги...?
30ReTweets70Favorites·Details
#3
Се собира тоа години наназад, ама се форсираш..(издржа полошо од ова, можеш и ова) и така полека одиш во втoр план.
Попушташ, прекршуваш, прилагодуваш...
И на крај се трудиш барем мал дел од себе да задржиш, за да не исчезнеш целосно...
25ReTweets70Favorites·Details
#4
Без почит, љубовта избледува
Без грижа еден за друг, љубовта станува досадна
Без искреност, љубовта губи форма
Без доверба, љубовта нема основа...
18ReTweets56Favorites·Details
#5
Почнавме како странци, така и завршивме...
Понекогаш почетокот е ист како и крајот...
17ReTweets57Favorites·Details
#6
Even when He was in control, they both knew, deep down She was the one to be obeyed... https://t.co/ZyBuVQM4yf
17ReTweets54Favorites·Details
#7
Има едни извинувања кои никогаш не се случуваат кога треба.
А потоа?
Потоа, ниту се пожелни, ниту се потребни...
18ReTweets50Favorites·Details
#8
Насмеј се...
Никој нема да го направи тоа наместо тебе...
16ReTweets55Favorites·Details
#9
Штом боли...
Согледај и размисли...
Тоа животот те учи нешто...
17ReTweets51Favorites·Details
#10
Убаво се танцува кога некој умее да го води танцот... https://t.co/EtwdTxSMjz
14ReTweets59Favorites·Details
#11
Ќе те повредат. Ќе те влечкаат низ калта и ќе ти ги раскршат сите коски. Ќе ти го здробат срцето и ќе го расфрлаат насекаде. А ти ќе љубиш. Ќе те мамат и лажат без каење, а ти ќе љубиш. И кога ќе се мразиш и ќе се прекоруваш себе, ќе продолжиш да се надеваш и ќе љубиш...
15ReTweets55Favorites·Details
#12
И сѐ се сведува на тоа кој бил крај тебе кога ти требал најмногу, кој те љубел кога ти не можеше да љубиш, кој те бакнувал со страст како да е последен пат...
Ех, сеќавања...
16ReTweets51Favorites·Details
#13
Не плаши се повторно да љубиш. Не се сите како предходните...
#ДоброУтро будни и сонувачи https://t.co/UETFyAVizY
13ReTweets59Favorites·Details
#14
Не чекај.
Животот брзо минува...
17ReTweets46Favorites·Details
#15
Простувај додека трае хаосот, љуби штом почне тишината...
17ReTweets45Favorites·Details
#16
He continues to kiss and lick her legs, up to her waist.
Then speading her legs.
The musky smell of her flower, burying his tongue as she moans.
Then moving up to her clit, sucking as her hips buck.
Grasping the bedsheets.
She is close... https://t.co/IhvdH0lFWh
16ReTweets48Favorites·Details
#17
Те раскажував со мисли,
Те љубев со воздишки...
13ReTweets55Favorites·Details
#18
Колку добро го познаваш странецот што те љуби?
13ReTweets53Favorites·Details
#19
Како беше она...
Крајот на светот се случува кога најмногу се брзаш...
16ReTweets44Favorites·Details
#20
Што ти шепоти срцето кога ќе те прегрне тишината?
14ReTweets49Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Мимикријаmajaspasovska130
2Evianaveevian17
3Nenacougarnena15
4ZAGORKAtreljara14
5LOVEnoWARoltovski13
6crvenokosata2eyeshadow12
7Katykanunis_111
8Mery💎mumamery9
9Кукуњавскаemmyllija9
10Muzika 🎶je moje imejovicasundjer8