TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 93786   ( 118th )
#followers: 2556   ( 1252nd )
#1
Да ти смета вадењето на буквите од Аеродром Петровец, а да не ти смета вадењето на буквите од Стара Железничка Станица е многу лицемерно. https://t.co/EVxVoNzqam
40ReTweets97Favorites·Details
#2
До кога рече Заев да се стрпиме?
24ReTweets101Favorites·Details
#3
Да бевме правна држава, не за данок туку за говор на омраза и потпомагање на режим во затвор ќе лежеше цела редакција на Шител, Анал5, МТВ...
27ReTweets88Favorites·Details
#4
И бебе полесно се откажува од цицање. https://t.co/LSeNGw92Dz
26ReTweets86Favorites·Details
#5
Ваков приказ на кичма (р`бет) на овие Балкански простори е права реткост.
Достоинството и личниот интегритет пред се.
Има вакви луѓе и кај нас, само што остануваат незабележани од жабокречината која не опкружува.
Надежта последна умира. https://t.co/jwgL4gJSyg
20ReTweets64Favorites·Details
#7
Ниту Скопје 2014 има врска со култура, нити со наследство. Скапо платен безвреден кич сведок на еден режим и ништо повеќе.

https://t.co/od4fz1KPxQ
21ReTweets49Favorites·Details
#8
Ние избравме рудници да си правиме. Тажна Македонија. https://t.co/kd9EqfiNHw
24ReTweets39Favorites·Details
#9
Универзална нема да се гради поради лоша финансиска состојба во Министерство за Култура. Лоша состојба а вчера делеа пари на ојловци дојловци. https://t.co/ESGEAm48gC
19ReTweets47Favorites·Details
#10
Значи престанете со тоа "Ако не, па ВМРО да го вратиме" бидејќи стварно почнаа да го враќаат. Прво здравство, па одбрана па мтв...
12ReTweets56Favorites·Details
#11
Изгледа завршија ремонтите во Железара, Усје и Дрисла.
16ReTweets43Favorites·Details
#12
Се смеат на пуштање автобуска станица (рака на срце смешно е) а ракоплескале за пуштање на чешмички и кружни текови.

П.с. сменив сијалица во влез дали сум нормален ако свечено не ја пуштам во употреба?
8ReTweets56Favorites·Details
#13
Транспаренси: Македонија е најкорумпирана држава во Европа https://t.co/tOz7sna5SS
19ReTweets23Favorites·Details
#14
Се молат @CityofSkopje и #МВР да пратат "експертски" тим во Приштина на обука за спроведување мерка за чист воздух преку ограничен сообраќај во град. Ако не за оваа сезона, барем за наредната да не бидеме изненадени. #загадување
14ReTweets32Favorites·Details
#15
Додека кај нас цвета робовладетелството и имаме полтронски синдикати.

Во Германија се изборија за 28-часовна работна недела https://t.co/YbRUqOgQCt
15ReTweets26Favorites·Details
#16
Кога ќе ми текне дека не можеа да го пополнат прашалникот за пристап во ЕУ поради немање адреси а денес се во постапка за станување зелен град. Тоа е разликата помеѓу градоначалник и крадоначалник.👍👏 https://t.co/7IBYSPnn5Q
9ReTweets27Favorites·Details
#17
Па има ли некој нормален во државава!

Бремени уште две малолетни девојчиња од „25 Мај“ https://t.co/BFK3f7R8jl via @Фокус
12ReTweets12Favorites·Details
#18
Носам тоалетна хартија и течен сапун во градинка и училиште, па се си мислам како се снаоѓаат дечињата од "Слатки мали буџетарчиња" и дали и таму треба да однесам? Министерство за 💱💸💷💶💵💴💲?
9ReTweets20Favorites·Details
#19
За сите на кои не им е јасно. https://t.co/x1q6MceMoU
8ReTweets22Favorites·Details
#20
Врв 👍😬😁😂🤣😄 https://t.co/ihw9sxZkYG
4ReTweets24Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Град Скопјеcityofskopje15
2Poison Ivyhedera_genus13
3Mindрluмbеrmindplumber10
4MyMorningJacketprkosot10
5Dr. Phalluslesenpeperut9
6Mimiimimnone6
7KatttP.katttp5
8Исцелителoт™iscelitelot5
9Duchess Bananabanankata5
10greatgreatmyo5