TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Битолчанка @bit0lcanka
#reach: 103116   ( 80rd )
#followers: 9171   ( 163rd )
#1
Не знаев дека толку ви е битно името на аеродромот од кој што ја напуштате земјата со бугарски пасоши.
92ReTweets292Favorites·Details
#2
Скопје, Маџир маало 19.02.2018. Додуша се подзамислив кога ја пишував годината. https://t.co/7d4rLoFIkR
22ReTweets143Favorites·Details
#3
Ко за патриоти, очигледно е дека многу часови по македонски јазик сте пропуштиле.
25ReTweets92Favorites·Details
#4
Кога ќе видите женско што носи куфер потежок од неа, помогнете ѝ ебате, нема да ви се срони бисерот.
20ReTweets103Favorites·Details
#5
Многу сте јаки кога машкоста ја покажувате во неодговарање пораки. Ептен.
20ReTweets98Favorites·Details
#6
А бе карта во автобус ако немаш, десеткратно ја плаќаш, не па данок...
20ReTweets83Favorites·Details
#7
Ако мислите дека нешто не е во ред со вас, само помислете на човекот кој запали свеќа на веќе непостоечки споменик.
20ReTweets80Favorites·Details
#8
From province with love! 😜 https://t.co/YoB9LNzC96
11ReTweets97Favorites·Details
#9
"Незнам" и "Неможе" е на скопски дијалект? Оти ние од провинција одвоено ги пишуваме 😜
11ReTweets94Favorites·Details
#10
Што би рекла другарка ми: "Излези на кафе со него, може другар му ќе ти се допадне." 😜
11ReTweets78Favorites·Details
#11
Мене утре ми е 14 февруари. Факинг обичен ден.
8ReTweets59Favorites·Details
#12
Месецов се вика феВруари! ФМП
10ReTweets51Favorites·Details
#13
Нели би било идеално националистите од Грција и Македонија да ги споиме, а ние останатите да живееме мирно? М?
10ReTweets49Favorites·Details
#14
Не е нормално колку ми се шета некаде.
7ReTweets57Favorites·Details
#15
А дали ви паѓа на памет дека ова е социјална мрежа, а не живот?
12ReTweets36Favorites·Details
#16
Јас бившиот го преболев во теретана, со пиење смути секое сабајле, а вие можете да јадете кутија сладолед.
7ReTweets50Favorites·Details
#17
Кога губите драга личност која боледувала од Алцхајмер, не се сеќавате на тоа што личноста била цел живот, туку тоа што болеста направила од него. И боли...
6ReTweets51Favorites·Details
#18
Прилично добро глумам глупава кога треба да мислат дека мислам дека се во право.
9ReTweets41Favorites·Details
#19
Понекогаш не ве разбирам. Понекогаш не ни сакам да ве разберам.
8ReTweets44Favorites·Details
#20
Кој рано рано, од навика му е.
8ReTweets43Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1D.D.J.drndrnjarinja_99
2Jewelskaiskulirana44
3Sasho Andonovdr_koljo32
4Rubin Jovanoskirubinbt29
5Зоран Мијалковzoran_mijalkov29
6Baze Lazevskibazelazevski27
7САЛЕsale_bt_25
8MyMorningJacketprkosot21
9Никсон Улавиотrnixn21
10Jasbrlabrla19