TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞ @c4i7z
#reach: 79671   ( 216th )
#followers: 9915   ( 137th )
#1
Замисли Дац да згазеше куче... Па ќе го линчуваа.
48ReTweets119Favorites·Details
#2
Сакам Дац да лежи дупло повеќе години од дедото што ја искуба кокошката Шеќеринска. Удирање со кола на пешачки под дејство на 2.5 промили алкохол е далеку пострашно дело од кубење за коса на корумпирана предавничка коза.
39ReTweets85Favorites·Details
#3
Живееш сиромашен живот во мало гратче во вукојебинава Македонија, владата после 25 години ти носи фабрика и те вработува доаѓаат комуњари на власт и те бркаат од работа исто како што ги избркале татко ти и мајка ти кога затвараа фабрики. Среќна нова 93-та!
https://t.co/4TXEYk4mvf
39ReTweets73Favorites·Details
#4
Некој опасно пере пари и не краде во министерството за суканици. https://t.co/5BfntCdbyc
45ReTweets53Favorites·Details
#5
Пази каков спин ти прават соросоидчињата гнасни, ако сакаш да си го зачуваш името тогаш си фашист. Што е надвор од умот, бидејќи правото на самоопределување е и најсвето од Бога дадено, и најосновно право на човекот. Фашисти се Грција, НАТО ЕУ и вашите спонзори што го погазуваат.
34ReTweets81Favorites·Details
#6
Во време на претходната власт чувме за 500 милиони евра украдени, а ги видовме зградите, булеварите, кружните токови...
Во време на оваа власт чувме за милијарда и пол евра задолжување, а никаде не видовме каде се потрошени.
На паметниот му е доволно.
40ReTweets63Favorites·Details
#7
Утапа га нежниот. https://t.co/4DpieQQud2
35ReTweets77Favorites·Details
#8
Очекувам Кили да го стават за директор на МНТ со образложение дека дечкото не пие.
31ReTweets74Favorites·Details
#9
Да видиме каде е Албанија.
Влезе заедно со Хрватска во НАТО 2008. Хрватска е во ЕУ веќе од поодамна, а Албанците не ги ни спомнуваат за влез. Тешка сиромаштија и ја користат како отпад на унијата. Чемер и беда, далеку полошо од овде. Значи бенефитот што Албанија е во НАТО е нула.
31ReTweets74Favorites·Details
#10
Ај у шо се кладиме дека работното место за преведувачката плата во СЈО од 100 000 денари ќе биде дадена на нечив роднина на веќе вработен таму. (потсетување дека ветуваа плати на доктори со оваа сума)
Граџани мееееееее меееееееее
500 евра плата меееееееее
🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑
35ReTweets61Favorites·Details
#11
Само вака со #IQ70 https://t.co/I8GQ59iV5Y
33ReTweets66Favorites·Details
#12
Ердоган (Турција) ја признава Македонската нација и уставното име на Македонија!!! https://t.co/Nua0pltPY7
29ReTweets66Favorites·Details
#13
Како би изгледала кога би била момче. https://t.co/HcdyGCtHIc
24ReTweets71Favorites·Details
#14
Не судете пред време, можеби Дац го бркале од екипата на Ефтов.
27ReTweets60Favorites·Details
#15
Ципрас од Брисел им се измоча на цела куртон влада у уста.
"Нас не ни се брза ако нив им се брза нека сменат устaв и едно име за севкупна употреба" - Ципрас мочкото.
28ReTweets53Favorites·Details
#16
Народе МАКЕДОНСКИ (мимо шарените куртончичи они се бугаробалисти) ќе пробаат да прават стотици провокации како ова вчера, зашто таква наредба имаат од калето за да не прикажат како фашисти. ДА ЗНАЕТЕ И НЕМА ДА ИМ ПОМИНЕ!!!
28ReTweets50Favorites·Details
#17
Јели бре шта си ти по националности??
— Ја сам и и и и и и искубана... 😥 https://t.co/lhxscJpkXR
23ReTweets62Favorites·Details
#18
Џеват Исени директор на ПОУК и претседател на повеќе управни одбори се фали јавно со бркање луѓе од работа. За овакви неписмени да ни ги водат институциите се борефне граЏанииии меееееееееее 🐏🐑🐏🐑🐏🐑🐏🐑🐏🐑🐏🐑🐏 https://t.co/IJURVucyAF
28ReTweets46Favorites·Details
#19
29ReTweets42Favorites·Details
#20
На заеднички прес:
Јилдирим: Името Македонија е суверено право и не треба да се менува.
Заев: Турција нѐ поддржува да најдеме решение со Грција.
И ај сеа како да не му посакаш болна смрт на гнасново предавниче инсталирано од Сорошко дипстејтовските демони?!
26ReTweets51Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Пази ЛЕЏАloshgze24
2Зоран Заевzoran_zaev23
3Shlummutz 💊😂👌🇲🇰mindinmotionmkd18
4🔆c1_r418
5Влада на Македонијаvladamk17
6Macedonian 🇲🇰👌🏻☀️macedonus16
7Anon Gornamakedonijaanongorna13
8Радмила Шекеринскаsekerinska11
9Cvetin Chilimanovcvetin10
10Никола Димитровndimitrovmk9