TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ненaспaнaтa убaвицa @cassi0peia__
#reach: 71146   ( 327th )
#followers: 2869   ( 1095th )
#1
Кучето на кое деца му фрлиле петарда во устата е оперирано и потребна е помош за да се спаси. Оперирано е кај доктор Марин. Износот на операцијата е 7500 а секој ден престој е дополнителни 300 денари . Кој може и сака да донира нека ја контактира Мелиса 078 345 618. https://t.co/v1oBiUvWxh
100ReTweets37Favorites·Details
#2
Во средно со другарките направивме лажен женски фб профил за да им пишуваме на симпатиите, да ги манијачиме и слични потреби. Епа, денеска и е роденден... Среќен роденден ане 😍😍😍🎉🎉🎉
11ReTweets48Favorites·Details
#3
Родители: Суштества задолжени да ти кукаат цело време да си дојдиш дома, и прават да се каеш што си си дошол само 15 минути после твоето враќање дома.
10ReTweets30Favorites·Details
#4
Oдеднаш, почнав да се плашам од светот. Знаеш кога се исплашив? Кога дознав дека тој цело време нешто очекува од тебе. И кога нема да ги исполниш неговите очекувања, а нема, станува суров и ладен кон тебе затоа што „ти не живееш така како што треба да се живее“.
9ReTweets29Favorites·Details
#6
Седум години на твитер ејјјјјјјјјјјј. Младоста си ја остајв. И нормално дека не сум интересна во друштво, сите „смешки“ ги имам претходно прочитано и ништо не ми е смешно.
4ReTweets33Favorites·Details
#8
Сaкaм кoгa луѓе нa кoи сум им реклa ,,Пиши ми кoгa имaш прoблем, зa билo штo, вo билo кoе време бaрaј ме" ме сфaтиле сериoзнo. Реткo кoј рaзбирa декa ствaрнo гo мислaм тoa, нo ете некoгaш дoбивaм и вaкви пoрaки <3 https://t.co/RgqMSkjMjG
1ReTweets20Favorites·Details
#9
Воедно неопходно е негово постоперативно згрижување и ресоцијализација бидејќи е во шок. Споделете!
6ReTweets2Favorites·Details
#10
А јас, знаеш јас што правам кога некој нешто од мене очекува? Ја посерувам работата. Од инает. Несвесно, но намерно, од инает. Затоа што мразам да живеам по нечии правила. Јас ни по своите правила не живеам. Си ги поставувам, само за подоцна да ги прекршам.
2ReTweets12Favorites·Details
#11
А ти земи си ги твоите очекувања за мене, и урами си ги. Или подари ги на некој друг, некој кој е смртно исплашен со секој чекор што го прави. Можеби па тој некој и ќе ги исполни :)
2ReTweets10Favorites·Details
#12
Еве чекaм дa му зaпaли нa кoмшијaтa кoлaтa пa дa презaспијaм.
1ReTweets12Favorites·Details
#13
И да се чувствувам добро заради тоа. Не секогаш, но речиси секогаш.
Сега престанав да се плашам од светот, а неодамна престанав да се плашам и од себе. Бидејќи сфатив дека си сум најдоброто нешто што ми се случило, и никој нема да ми го одземе тоа.
2ReTweets9Favorites·Details
#14
Од ова ретардираново горе шо трча по цел ден лустеров на гла че ми падни.
1ReTweets10Favorites·Details
#15
Само на мојов телефон е возможно да одинсталираш апликација и по 2 минути истата да пробаш да ја инсталираш пак и да ти речи нема меморија :)))
0ReTweets12Favorites·Details
#16
леле да хахахаахахаха https://t.co/dwWzUpknTI
2ReTweets5Favorites·Details
#17
Ќе пуштам шарени, да не има некој нешто за перење?
1ReTweets8Favorites·Details
#18
Пo 48ми пaт ги слушам прикaзните oд среднo нa мaјкa ми
1ReTweets7Favorites·Details
#19
Srejchna nova godina i pochesto kapete se vo novava fala poz
2ReTweets4Favorites·Details
#20
Луѓе излегувaјте надвор и пoглед кoн зaпaд 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍
0ReTweets9Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1André Moussahpomarandzes8
2Зецкоvladimiresine7
3Венцо Утовар-Истоварkamijon0074
4b®gasimilacija4
5Ниското Злобноtheevilshort4
6Skywalkerka ✴galadriell33
7Слаткар Бавчовabavcov3
8SteamPunk™incognitomode_3
9Џедај до гропkjosmofon3
10Ellie Moira Catricem_etamorfoza2