TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Darko Arsovski @darsovec
#reach: 96830   ( 123rd )
#followers: 4566   ( 602nd )
#1
Да бевте добри родители ќе им земевте 18% од коледарската заработка на вашите деца.
Од мали нозе нека научат дека taxation is theft.
46ReTweets154Favorites·Details
#2
Ти ибам тоа коледарите што не ми дојдоа на врата.
5 дена само крем банани ждерам.
24ReTweets162Favorites·Details
#3
- Where are you from.
- Oh, my country changed the name so now I'm from Super-Macedonia.
- So that makes you Supermacedonian?
- Yes, yes. I'm Darko the Supermacedonian. Much beter then the greek normal macedonans.
27ReTweets81Favorites·Details
#4
При почетокот на тензичните соседски препукувања за името на Република Македонија да додадеме бензин во огништата со безвременското меме. https://t.co/uGAKeQEkg6
18ReTweets80Favorites·Details
#5
Гледајќи снимки од поворката со 7000 деца и црковна музика си размислувам колку архитекти за 10тина години ќе бидат тепани на плоштад.
22ReTweets51Favorites·Details
#6
Викам да идеме со варијанта како The Much Cooler Macedonia.

Грците од завист дека они ја имаат потапа македонијатаќе ги тргнат сите табли и ќе си сменат името на нивниот регион. Такви се они.
Суетни.
18ReTweets52Favorites·Details
#7
На Пелистер над Битола УРААААААА!!!! https://t.co/JHpKPbYjsQ
7ReTweets82Favorites·Details
#8
Коледарско дружење не значи коледарски оган.
Можат соседите да се соберат и на маалска софра со греана ракија. Традицијата не мора да има 30 метарски огништа. https://t.co/r8MNsysMpH
14ReTweets55Favorites·Details
#9
#СегаКажувам освен што ми покажа дека мои другарки пателе ради идиотско однесување на мажи во нивното опкружување ме натера да сфатам дека тотално сум одговорен за нечиви трауми.
Работи кои мене ми се #хехе, на некого му се трогателни сеќавања.

P.S. и на машки сум им грешел.
13ReTweets41Favorites·Details
#10
5 години покасно (ваљда) #ЕлкаМК сѐ уште постои.
Во овие годоини пораснавме, се сменивме заедно со #МкТвитер ама битно жечбата за дружба и правење добри дела остана.
Нека ни е среќна 2018та, полна со многу убави дружби. https://t.co/QVPXQya7gH
11ReTweets42Favorites·Details
#11
Нека ми каже некој дека статијава за печката во Дрисла е лажна.
Или еве, дека од 2001 до сега набавиле печка за која знаеле дека не е под ЕУ стандарди.
UK makes toxic gift to the Balkans https://t.co/Qodr9c7rBn
17ReTweets18Favorites·Details
#12
Годинава сакам да правам тура низ македонските ски центри. Ќе замарам локалци за информации за локациите кај што не сум бил до сега.

Прв на листа - Пелистер.

Има некаде да се изнајми опрема?
Колку е карта?

И каде да ми биде План Б, околу него, ако нема изнајмување таму?
13ReTweets14Favorites·Details
#13
По #КритичнаМасаа 68 (една пред посакуваната 69ка ;)).
Пријатно беше времето, воздухот дишлив, а ги снема колите и со нив сообраќајниот метеж.

За убава 2018та #НаТочак, со помалку коли и без сообраќаен метеж.

Среќна Нова со многу разменети насмевки и девојки возени на гидан ;) https://t.co/MXWYesIg4W
6ReTweets33Favorites·Details
#14
Ќе славиме Стара Нова Година во Стара Нова Македонија.
8ReTweets27Favorites·Details
#15
Ми се допаѓа што кога се збори за проблемите на градот се размислува пошироко од СК2014 и урбаната мафија.
Проф. д-р Дивна Пенчиќ: Се наоѓаме на најпримитивното ниво на планирање на градот, воздухот од Водно не стигнува до Скопје https://t.co/NU9AKXeZCy #fakulteti
10ReTweets19Favorites·Details
#16
За возење #НаТочак во услови на загаден воздух. #Загадување #НеСеДише
Васко Цацаноски, активист: Не барајте заштитни маски со активен јаглен - немаат никаква улога во филтрирањето на ПM-честичките https://t.co/kgOPzfsG6m #fakulteti
11ReTweets12Favorites·Details
#17
Браво бе младичу, раце да ти се позлатат.
Музика на часовите, ликовно во природа, хуманитарни трки – скопски наставник ѝ пркоси на класичната настава https://t.co/nEHDH5XZZv #fakulteti
9ReTweets17Favorites·Details
#18
И замисли некои амерички туристи како кенкаат:
- But daaaaaad why do we have to go to Thessaloniki in the lame Greek Macedonia when there clearly is a Much Cooler Macedonia? It's in the naaaame.

Во старт грците губат пари од туризам.
6ReTweets25Favorites·Details
#19
@algorit007 @Russian_Emb_MKD @Arheoblog @PLinMacedonia Даниел, дали се обидуваш да ги р'чнеш русите со пољаците?
2ReTweets32Favorites·Details
#20
Tonight we burn коледарски оган!
No clean air. We die like real men!
5ReTweets20Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Donatello™petrusevski1319
2Медоmedodimoski16
3Maestrodiskopje13
4Џотоgiotto_mkd12
5Rubin Jovanoskirubinbt12
6Goramgmaksimovp11
7Aнѓеле Беangelebe10
8Vasilka Dimitrovskaarheoblog8
9◥▼◤Џирен◥▼◤🥇🦊☀️golemgorak8
10Tinatinad_a_r_k8