TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

DragoLjubica @dragoljubica
#reach: 28152   ( 1249th )
#followers: 451   ( 6619th )
#1
Сакаш да бидеш прифатен таков каков што си а не прифаќаш никој поразличен.
13ReTweets32Favorites·Details
#2
Кога го чекаш, го нема, кога ќе почнеш да го забораваш е тогаш ќе се појави.
7ReTweets23Favorites·Details
#3
Страшно е кога некој се труди да го направи светот подобро место за живеење и ти му велиш шо се замараш воопшто.
4ReTweets13Favorites·Details
#4
Се уште немам запознато несебична личност.
4ReTweets9Favorites·Details
#5
Со убаво испраќај за да не те паметат.
3ReTweets8Favorites·Details
#6
Саботна вечер заедно со гордоста и предрасудите.
2ReTweets9Favorites·Details
#7
Следиш ракомет?
Да, на фб и твитер.
2ReTweets9Favorites·Details
#8
Не ѕвони ми пијана сум.
2ReTweets7Favorites·Details
#9
Она кога ќе дознаеш дека другарка ти те лаже.
1ReTweets7Favorites·Details
#10
Она кога ќе снемаш изговори за да не излегуваш.
1ReTweets6Favorites·Details
#11
Добро е ова сите спијат а јас несоница.
1ReTweets6Favorites·Details
#12
Не сакам да ме бара некој само кога е сам.
1ReTweets5Favorites·Details
#13
Треба да пазиш цело време да не вознемириш некој, а тебе кој те ебе.
1ReTweets5Favorites·Details
#14
Она кога симпатијата те вика на кафе a прави свадба на пролет. https://t.co/sti2ENKNJL
1ReTweets5Favorites·Details
#15
Џабе го сакаш ако не знаеш да му кажеш.
1ReTweets4Favorites·Details
#16
Кој рано рани,прави кафе.
1ReTweets4Favorites·Details
#17
Tose Proeski - Usni na usni https://t.co/wAsLcPJjqT via @YouTube
1ReTweets4Favorites·Details
#18
Ќе попуштат и нервите еден ден и се ќе ти е рамно.
1ReTweets3Favorites·Details
#19
Не прифаќаш непознати пријатели на фб а така дечко се фаќало денес.
1ReTweets3Favorites·Details
#20
Она кога чекаш да не ти се јават од работа.
0ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1krojanbojankrojanbojan2
2Evianaveevian2
3Д Зороthe__zorro2
4(Л)УТКАmajaska2
5Фиксиfilipfiksi1
6Малиот принцllejzz1
7Cat Womanveksveks11
8Kил Билbilkovjakim1
9leonidsparleonidspar11
10Хермосаkity9081