TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(М)елена @ecipecipececi
#reach: 47574   ( 676th )
#followers: 795   ( 4017th )
#1
Некои девојки цело време ставаат слики и пишуваат " My whole world". Да, твојо четврти цел свет у 2 месеца.
Шо планирате ли соларен систем да градете?
22ReTweets55Favorites·Details
#2
Во автобус седнав до еден постар човек ги извадив слушалките и почнав да ги одмотувам а пред нас седеше бремена жена. И после 15минути човекот така замислено ме погледна и ми рече: Девојче, жената ќе се породи а ти сеуште слушалки немаш одмотано.
17ReTweets59Favorites·Details
#3
Се си има свое место, како на пример ти до мене.
19ReTweets45Favorites·Details
#4
Абе ногу лицемерни луѓе сте. Да победеа сите ќе ги фалевте, ќе ги ставате по сториња а сега изгубија и си го плукате тоа што е ваше, го брукате тоа со кое претходно се гордеевте.
Е не ја бива така!
11ReTweets37Favorites·Details
#5
Верувај на знаци. Верувај на невообичаености. Верувај на детали.
Но, верувањето е само почеток...
-Каризи
12ReTweets28Favorites·Details
#6
Љубов е кога и на две минути у пластична влечка ќе искочеш да го видеш.
7ReTweets29Favorites·Details
#7
Би го замолила докторот да ми каже колку килограми тежи каменот во бубрегот, за кога ќе застанам на вагата да знам колку килограми да одземам.
6ReTweets21Favorites·Details
#8
Пред да сакаш да користиш нечие срце прочитај упатство или советувајте се со својот лекар.
7ReTweets18Favorites·Details
#9
Утре е совршен понеделник за да се започне диета која ќе се премести за наредниот
7ReTweets17Favorites·Details
#10
Како помина вечерата со новиот дечко?
- Тој јадеше пица а јас јаболка оти сум на диета.
4ReTweets23Favorites·Details
#11
Чадор , цигара, шише вино и дожд.
Па поубава романтика за осамени нема.
2ReTweets17Favorites·Details
#13
Мама ми кажа да не дружам со крадци.
- Па јас крадец ли сум?
Да, го украде моето срце.
3ReTweets8Favorites·Details
#14
Кармата е кучка а животот е курва
1ReTweets10Favorites·Details
#15
Секој човек знае да сака доколку длабоко во душата знае што посакува.
2ReTweets7Favorites·Details
#16
Да напишеш книга и потоа да сакаш да ја објавиш е страв но и храброст. Но таа книга да влезе во една од најбараните и најчитани дела, да ти даде мотивација да напишеш уште и да те прослави со тоа е веќе успех и гордост на самиот себе.
2ReTweets5Favorites·Details
#17
Оти носеш маичка со гол грб за да ти се гледа тетоважата затоа сега грип ќе те фаќа
1ReTweets7Favorites·Details
#18
Љубов на далечина е онаа силна љубов.
1ReTweets5Favorites·Details
#20
Што доби за Валентајн?
- менструација.
0ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Colombiana👢narco_girl1
2Dead_Knignt (Вампир)__the_knight__1
3Princess Consuelamdamovska1
4Лејдиprekida41
5Vvvilaomnivila1
6Убавата На Чичоonlyme469347961
7Сираblue_verdot1
8manic pixie dead girlsweetana01
9Cat Womanveksveks11
10Ѓумбирhuawei_6661