TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алекс 🇩🇪 @enginebluewater
#reach: 24142   ( 1379th )
#followers: 6091   ( 391st )
#1
#ОнаКога ја надминуваш средината во која што си бил. https://t.co/BVCgebG4Pw
4ReTweets18Favorites·Details
#2
Ако најјак аргумент на полтроните на екс режимот им е "Не може да му се верува на #ЗЗ", тогаш имам само едно контрапрашање до нив: "Како може вам да ви се верува после сите злодела што и' ги направивте на МК за 11 год.?"
2ReTweets12Favorites·Details
#3
@WaiterMKD Дефицит на стручни лица на соодветни места насекаде. Само со паразити изобилува државата. Тоа е резултатот откако најголем дел од квалитетните се маргинализираа или избркаа. Тоа е "преродбата" од изродите...
2ReTweets9Favorites·Details
#4
#ОнаКога некој со сила ти се прави на Тошо.
Тоа е знак дека треба да го баталиш целосно.
Не ти вреди за потрошеното време.
2ReTweets7Favorites·Details
#5
Новата власт покажа сенс кон многуте критики кои што се упатуваа преку нет. Ете го разрешија и тој директор што леташе со бизнис класа до Аргентина. Симболичен чекор, но придонесува како мерка за градење доверба.
1ReTweets8Favorites·Details
#6
Да ја повториме главната лекција: Дечки клавајте голови! #EHFEuro2018
1ReTweets7Favorites·Details
#7
@BellaReginaB #ЗЗ планира на среден и долг рок. Не мора да биде лично тој на власт 8-10 год. по секоја цена. Не е ко демохристијанските фашисти чие што мото беше само "купи ден-помини".
2ReTweets3Favorites·Details
#9
Не преминувајте од женски во машки род граматички. https://t.co/4rzEkDP7aa
1ReTweets5Favorites·Details
#10
Мерка за брзина на тресење зелени во етер?
- 1 Каракамишева.
0ReTweets8Favorites·Details
#11
@msoldieroflove @Bit0lcanka Пречките постоеја и после 2005-та. На тогашните избори СДСМ како власт понуди да го реши проблемот со стварање позитивна клима, ДПМНЕ се заложи за инает со цела меѓународна заедница и бришење на словенскиот карактер на МК. Рајата го избра второто и си доби пекол 11 год.
1ReTweets4Favorites·Details
#12
@eden_od Знае што прави #ЗЗ на меѓународна сцена. Дипломатијата има поинаков кодекс на однесување. Не значи дека некој витка кичма ако знае како мудро да делува без да провоцира непотребни конфликти со цел свет.
1ReTweets4Favorites·Details
#13
@WedFcv100 Разликата е што не возел швалерка во кола. Плус и колата била лично негова. :)
1ReTweets4Favorites·Details
#14
Микис Теодоракис ти е чиста аналогија кога уметници застануваат на страната на фашизмот и шовинизмот. Од мк страна, исто така изманипулирани беа ликови ко С. Трпчевски, Б. Трајанов, Калиопи итн.
1ReTweets4Favorites·Details
#15
На крај се' се враќа, се' се плаќа, на еден или друг начин.
1ReTweets4Favorites·Details
#16
Прагот на толеранција за нечии штетни постапки ти се намалува откако во даден момент сето тоа ќе ти се удри од глава. #МалкуПознатиФакти
1ReTweets4Favorites·Details
#17
@Goran_Man Вечно должна му била таа кучката што ја ставил на платен список и нормално, отишол да си го наплати побарувањето. :(
0ReTweets6Favorites·Details
#18
@_RedGandalf_ И притоа екстра способен со фалц диплома. :)
1ReTweets3Favorites·Details
#19
Вечерва да победиме барем со два гола разлика.
0ReTweets5Favorites·Details
#20
Ги слушав на заеднички прес #ЗЗ и Ципрас. Доби скандинавски облик решавањето на цело ова лудило со името.
0ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ејмиlisca_nw34
2ПротоТип од Карпошtipodkarpos32
3BaBaRoGalepcesosalamce25
4Црнокосаcrnokosa12325
5Чернобил '86glasche____24
6Силјан Штркотsiljanstrkot24
7Lina Lulinalu123lu22
8Ишаретisharet8421
9Дечкото од Бруклинstokbroker20
10ЈуримТе СоКоловnaumotzijan19