TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Minerva 🚑 @feminavenenata
#reach: 98170   ( 101st )
#followers: 10200   ( 130rd )
#1
Ако имаш лош ден , повели гифче од Чарли како го запознава Снупи за прв пат 🍀😭💗 https://t.co/Reow0JSc18
91ReTweets328Favorites·Details
#2
Заминувањето на здравствен кадар во странство ќе ја чини државава повеќе отколку платата потребна да направи да останеме во истата , ама есапот касно го удрија.
34ReTweets83Favorites·Details
#4
Ти фали уште една уплатница за упис на семестер https://t.co/AQwUx93C5u
14ReTweets88Favorites·Details
#5
Мајка ми пушти 3 машини, испазарила,усисала,спрема ручек за денес ,на др шпорет го прави и тој за утре и го замолува татко ми да изренда јаболки за во штрудлата и овој и вика:„Па ко ке видиш ова е најтешкото од сè што требаше да се сработи денес“.Оди па не го здроби.
#ДоброУтро
10ReTweets88Favorites·Details
#6
Кај нас дома , наместо "убаво да си поминеш" пред излегување ,викаме "фрли го ѓубрето".
22ReTweets52Favorites·Details
#7
Ако сакаш да се увериш дали некој е прилепчанец речи му да брои од 9 до 12. На Идинајсе, ќе го препознаеш 😂
#хехе
14ReTweets73Favorites·Details
#8
1400 ден за хируршка униформа шо личи на хартиена ќеса ✔️
150 ден потврда за редовен студент✔️
„учебник од катедрата со избрани поглавја“ + практикум 1200 ден✔️
76 предмети
Плата за интернист на приватно 12К✔️
„Ќе се исплатат парите кога ќе се вработиш,ти само учи“
😂🔫
16ReTweets66Favorites·Details
#9
Се додека бараш некоја колку само да го брцнеш ,а не некоја што ќе се секира дали ќе го слушнеш алармот во 3 саат сабајле за да повториш пред испит ќе си бидеш мизерија . Толку.
14ReTweets71Favorites·Details
#10
Кучето му е најдобар автопат на човекот❤️
15ReTweets54Favorites·Details
#11
Дај графички приказ како си помина на испит

Јас
😎
|\👐
/ \_
━━━━━┓ \\
┓┓┓┓┓┃ професорот
┓┓┓┓┓┃ ヽ😣ノ
┓┓┓┓┓┃   /
┓┓┓┓┓┃ ノ)
12ReTweets56Favorites·Details
#12
ВИТКАНА👊КОСА👊НЕ👊СЕ👊ЧЕШЛА👊СЕКОЈ👊ДЕН😤
11ReTweets53Favorites·Details
#13
испитна
👇
━━━━━┒
┓┏┓┏┓┃ јас
┛┗┛┗┛┃\😭/
┓┏┓┏┓┃ /
┛┗┛┗┛┃ノ)
┓┏┓┏┓┃
┛┗┛┗┛┃
┓┏┓┏┓┃
┛┗┛┗┛┃
┓┏┓┏┓┃
┃┃┃┃┃┃
┻┻┻┻┻┻
13ReTweets42Favorites·Details
#14
Сесијава ќе ја крстиме: „ више срече други пут “ 😭
10ReTweets33Favorites·Details
#15
Кога го терам да се сликаме: https://t.co/4IMkl6xaRv
5ReTweets42Favorites·Details
#16
Се додека чекате по 40 минути во кладилница у случај да треба да пишете поправен тикет, а многу ви е чекање 40 минути пред ординација на клиника, нема да биде ништо од нас.
7ReTweets33Favorites·Details
#17
Мора да научиш да ги разликуваш
оние кои ти посветуваат внимание
само во слободно време,
и оние кои создаваат слободно време
само за да ти посветат внимание
10ReTweets24Favorites·Details
#18
Розите се црвени
Синоличките се сини
Во Македонија нема нит просперитет нит common sense,
Извини.
8ReTweets27Favorites·Details
#19
Во животов многу работи не ми се јасни , а меѓу нив и „како побогу легнувате и заспивате пред полноќ“????????????????
5ReTweets36Favorites·Details
#20
Швеѓанчето што спиеше на сред финале у публика, е тоа сум драги мои јас , на сите битни настани во мојот живот.
#ehfeuro2018
7ReTweets24Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ST елевацијаkreatormk50
2Не битен (Комерцијалистот)antonkarafil38
3Лично Ја Кандируdevojchetoli36
4Корона Мортисlathronniell34
5Macronimamacronima27
6❇BisouBisou❇im_reincarnated26
7Поглиачиsmoothmanmk25
8Фиксиfilipfiksi21
9Logiclizivagan16
10Зецкоvladimiresine14