TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фикси @filipfiksi
#reach: 93716   ( 124th )
#followers: 0   ( 32135th )
#1
Прав скопјанац еде гомна за провинцијалци што дошле да тражив работу у Скопје и ги моли до 5ти у месец да му гу платив кирију пошто нема од што да преживи.
84ReTweets267Favorites·Details
#2
Кд те слушне скопски таксист дека збориш на дијалект и почне да кружи за да ти набие цену. https://t.co/cpreG8AleQ
60ReTweets209Favorites·Details
#3
Марихуана, кокаин, рата за семестар. https://t.co/wP3dhAKSE7
48ReTweets161Favorites·Details
#5
Какви су ти шансе да положиш јутре?
Ја: https://t.co/XoVRM7g18I
36ReTweets130Favorites·Details
#6
Рилејшншип статус: https://t.co/GFGqadP14g
29ReTweets101Favorites·Details
#7
Местење навлаку на јорган е 10% тактика и 90% среќа.
28ReTweets93Favorites·Details
#8
Мое детство / твое детство https://t.co/KK6rQ9RPqo
25ReTweets91Favorites·Details
#9
Ако не знаеш дали некој збор се пишуе споено или одделно направи га хаштаг.
17ReTweets97Favorites·Details
#10
Да даде господ цел живот да дизаш руке на "Single ladies" од Бијонсе.
20ReTweets72Favorites·Details
#11
Втор си ми. https://t.co/Mb6Jj1Zbwy
15ReTweets72Favorites·Details
#13
Заврши испитна и сг немам изговор за немање живот.
13ReTweets60Favorites·Details
#15
Да, возимо пијани.
Не, немамо удрено никога.
Да, Алачки има удрено.
Не, Алачки не била пијана.
Да, Дац бија пијан.
Да, Дац има удрено.

Па сг you do the math дали има врска што некој бија пијан или не, МЛАД ЖИВОТ Е БИЈА НА ИВИЦУ ДА ЗГАСНЕ, КОГА ПРАВДАТЕ БЕ?
13ReTweets48Favorites·Details
#16
Ако мислиш дека се преценуеш, сети се дека WC на автобуску у Куманово се наплаќа 15 денара.
8ReTweets59Favorites·Details
#17
Викам си га биткоин пошто ми пада кд е најпотребан.
8ReTweets48Favorites·Details
#18
А уствари недеља е полоша од понеделник, као цел дн си депресија пошто јутре е понеделник а у понеделник кд завршиш сс обврске чилаш навечер, разбирате ме ваљда што сакам да кажу.

Правда за понеделник.
8ReTweets46Favorites·Details
#19
20 минута се повозиш низ Куманово и видиш минимум 20 пешаци што проваѓав улицу куде кур им текне, сс деца за руку, сс патерице, сс слушалке у уво, без памет у главу.
6ReTweets51Favorites·Details
#20
"На сите може да им се деси"
"Сите возите пијани, не се правите светци"
"Дац цар, сам си даде оставка за разлика од вмровците" https://t.co/SMIOa22I95
13ReTweets27Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Нарколептиченact_a__fool27
2Црнокосаcrnokosa12317
3Фред Д Редfred_the_red116
4PokojniTozajaopokojnitoza15
5Tрkаљофкatrkaljofka13
6Пердуфpikabu0012
7[Не]Видливиот™jovica_c12
8Minervafeminavenenata9
9Златен Ретвитерsonetiejasno9
10Магнолијаbitch_switch8