TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Slobodan Jakoski @flavrsavr
#reach: 104726   ( 72nd )
#followers: 13272   ( 52nd )
#1
Потпис за професорски контрапленум е чин на интелектуална капитулација пред режимот на просечноста. Никаква стручност не заменува недостиг на интегритет. #филипче
92ReTweets189Favorites·Details
#2
Господа од Собраниска комисија за здравство што сте гласале воздржани за закон кој јасно го загрозува јавното здравје - ПУШЕТЕ КУР
61ReTweets155Favorites·Details
#3
Во здравството очекуваме сериозни реформи, а не местени огласи, министер што си тера кампања за локални, два месеци без министер и нов министер полтрон на Тодоров.
43ReTweets86Favorites·Details
#4
Ако правиш нацистички поздрав на јавен настап и се фоткаш на холокауст споменици со среден прст може или да си нацист или да си игнорантен сељак.

Исто во нормални земји за вакво нешто не се мрчи на твитер, туку се одговара кривично за ширење омраза.
23ReTweets80Favorites·Details
#5
#ОнаКога ќе ни текне дека за само 20 години од најсиромашен и најнеписмен народ во Европа излезен од светска војна имаме такви остварувања како Шпато, Мирно Лето, реизградено модернистичко Скопје, а ние дозволивме за ист временски период некој буквално све да раскурца. https://t.co/yMU3E3ZrWh
21ReTweets58Favorites·Details
#6
не знам дали лектори кога пцујат велат „по ѓаволите“
17ReTweets62Favorites·Details
#7
Штета што толку малку луѓе ја имаат прочитано Библијата. Убеден сум дека ќе имаше повеќе атеисти.
9ReTweets75Favorites·Details
#8
Груевски достоинствено се прости од политиката, со вицови за голи студентки и рушење на добрососедските односи. Добар вовед за кога ќе се простува од слободата.
11ReTweets53Favorites·Details
#9
(графичка подготовка: @VlatkoVasilj ) https://t.co/UAAQUoQaiQ
10ReTweets46Favorites·Details
#10
шокот на дечињава кога во средно ќе го прочитаат ниче
8ReTweets46Favorites·Details
#11
„Дали Божиќ треба да биде на 25 декември или на 7 јануари?“ https://t.co/qOUE9JcuQk
13ReTweets29Favorites·Details
#12
Тебе ти се падна биткоинот во бадниковото лепче? Честитки! Оваа година ќе те следи лош очигледен хумор!
7ReTweets39Favorites·Details
#13
Ме пука anxiety пошто делува дека нема да стигнам да го завршам 2017 Goodreads Reading Challenge на време. Сакам да кажам, треба да си најдам девојка.
2ReTweets44Favorites·Details
#14
Чинам дека е подобро да се почека интеграцијата нa МојВоздух со податоците од сателитот Sentinel 5P и да не се летаме со скриншотови од BreezoMeter кој делува дека е прилично арбитрарен и неточен.
8ReTweets25Favorites·Details
#15
првата година кога се оддржува е традиција, втората е веќе вековна традиција.
2ReTweets34Favorites·Details
#16
Први јануари - понеделник. Па оваа година ако не праиш новогодишни одлуки што нема да ги исполниш - кога?
2ReTweets33Favorites·Details
#17
„не бе ти викам више не се праат добри песми“ https://t.co/LCD25PqTIZ
1ReTweets35Favorites·Details
#18
Слушам албум на YouTube и чат пат YouTube ќе го прекине албумот за да си направи реклама за сам себе. YouTube не го гушкале доволно како мал.
4ReTweets23Favorites·Details
#19
дa пoчнеме сo викендoт #пивo https://t.co/NFkQSWUrdT
1ReTweets30Favorites·Details
#20
Пеери дa не знaете некoј шo пoпрaвa плaстични брaви? Не мoжaм нa бaлкoн дa излезaм. https://t.co/ryy9vj1NTS
6ReTweets14Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Maximum Overtrollmaximovertroll11
2Ригоберт Сонгnoluckmakedonec11
3Штофот на Грофотbadijaldzija6
4Дешавацborkaaaaaa6
5Ладен главучdolnacrta6
6Waiterwaitermkd6
7Ljubišasulimanovic5
8buldozerrevolutionrevolucionersk4
9Фломатсеруjane_sk4
10Дингоdingoodkratovo4