TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отец Нафарфори @g4e92
#reach: 57763   ( 514th )
#followers: 4084   ( 707th )
#1
- Дек е ракиита од фрижидеро?
- Мамо заб ме болаше.
- Цело кило?
- Ного ме болаше..
107ReTweets274Favorites·Details
#2
Утре наместо крсто, ќе се фрле ваучеро од Бершка.
34ReTweets81Favorites·Details
#3
Се пријавува на "Се или нешто", кажува "Дојдана сам поради забава" и почнува да ваде крстове, икони, камене, пале кандило, вика поп да ги освете кутиите...
20ReTweets111Favorites·Details
#4
Не оти е нашо ама најлично е!
*Оти е нивно.
9ReTweets27Favorites·Details
#5
- Мамо, шо има за јадене?
- Боранија.
- Лажна боранија? https://t.co/HuPNFmYM4D
7ReTweets21Favorites·Details
#6
Таман помислих ќе тепаме, вратил се Борко на голо.
8ReTweets16Favorites·Details
#7
Бершка, Зара и Викторија Сикрет моментално га ебат 80% од популацијата у Македонија на инста.
5ReTweets19Favorites·Details
#8
Мама без да ги провере џебовите на фармерките, земала исперала ги, а унатре имаах 10,000 денара. Не мее за друго, саа ќе ми фалат пари за у монополо, а играта не беше моо, требаше да га враќам.
6ReTweets15Favorites·Details
#9
Легендата вика оти има човеци шо се фрлат по крсто само за здрааве и среќа.
6ReTweets12Favorites·Details
#10
После голо на Лазаров 😂 https://t.co/OOFzla8XbQ
2ReTweets23Favorites·Details
#11
Как да га убедам на мама оти ка и викам "Ми се јаде благо", не мислам на милиброд?
4ReTweets16Favorites·Details
#12
"Најлудата" ноќ да се замене со "Најглупата" и таман ќе биде.
3ReTweets17Favorites·Details
#13
На толко изедано лук, можам да кажам оти се осеќам доста лукаво.
5ReTweets10Favorites·Details
#14
Ако дечкото и отваре вратта од коолта на женска од внатрешната страна, значи расипана моо од вонка бравата.
2ReTweets18Favorites·Details
#15
"Да е нормален голмано, нема да го ограничат у 16 метра". П.С јас бех голман 6 години 😆
4ReTweets10Favorites·Details
#16
Ќе признаам напредна технологија само ак измислат правосмукалка шо нема да буче.
3ReTweets13Favorites·Details
#17
- Дека е тортата?
- У фриждеро.
- Ама има само 2 парчина.
- Епа 2 де.
- Ама 6 имаше.
- Имаше де.
3ReTweets13Favorites·Details
#18
Најјако мее некој ка ќе ме пите "Сакаш ли торта?". Ного јасно оти сакам, мислаш брокула ме моле!
3ReTweets12Favorites·Details
#19
Се исплати цела лента дијазепам..
3ReTweets12Favorites·Details
#20
Се знаа Јануарско утро как треба да почне, со торта и со газиран сок.
3ReTweets11Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Verica Nikolovavericanikolova6
2Tрkаљофкatrkaljofka3
3С.Тstojancetrajkov3
4Флопи-Дискетаmrgudam2
5Satanica potestas 😈damjanka_2
6Те Сакамdelux_if2
7Лично Јаdevojchetoli2
8Лененаtravarka_2
9Скајлајнprkosot2
10Ладен главучdolnacrta2