TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кољо @gjorcheff
#reach: - -
#followers: - -
#1
Не ли ви е срам #Телма за вакви наслови? Уствари #ТелШ сте од неодамна... и горди на тоа! https://t.co/dUc2elnQZp
32ReTweets49Favorites·Details
#2
Двојазичноста ни ја соопшти на трет јазик. Значи #ЗЗ ненадмината зелка си значи...
23ReTweets47Favorites·Details
#3
А бе студенти, нели сте авангарда? Каде сте за Македонија? Уствари мрзливи наивци излеговте. Дедовците ви се превртуваат у гроб!
24ReTweets41Favorites·Details
#4
А бе #лицемери. Не ли е #говорнаомраза, платформа шо повикува на промена на знаме, име химна на #Македонија?
#Отворено
20ReTweets41Favorites·Details
#5
И официјално. СДС го замени М со Ш.
Честито Македонци!
15ReTweets33Favorites·Details
#6
Еее човеци. Со години не лажеле дека #партизаните биле наши.Они со #Хитлер да ти биле удружени да ги геноцидизират Албанците.
#ЗЗ Историчару
13ReTweets34Favorites·Details
#7
Иванов: Барам графолошко вештачење на потписите!
11ReTweets25Favorites·Details
#8
Историска Фарса се сите оние што ги навредуваат Македонците, редефинирајќи ги, и сите нивни поддржувачи!… https://t.co/yFj99c3nON
9ReTweets10Favorites·Details
#9
Владо Јовановски е ЦАР!!! Лав против хиени!!!
7ReTweets16Favorites·Details
#10
Are you Mr. President @realDonaldTrump @POTUS aware that acting(!) spokesperson from your State Department interfer… https://t.co/MXsdSTx0mB
5ReTweets14Favorites·Details
#12
@usembassymkd acting (?!) spokesperson. Mr. @RexTilllerson some spokesperson not appointed by you meddles in Macedonian affairs @StateDept
5ReTweets10Favorites·Details
#15
@IvanaTufte се мисли како да се прешалта у ВМРО, #јер #ЗЗ и спика #геноцид, а @PavleBogoevski учи албански. @filippetrovski @SiaWonderland
2ReTweets7Favorites·Details
#17
@BeharSadr More that Albanians will be 17% . They cannot be in Kospvo, Albania, Switzerland and Macedonia at the same time... @lilyslynch
2ReTweets5Favorites·Details
#18
Да пееме господине мајоре, да пееме...
Само чија песна?Вашата?Или Нашата?

- НАШАТА!
17h

https://t.co/iKYHM8U21m via @YouTube
1ReTweets7Favorites·Details
#20
@lilyslynch Macedonia is multinational country, not a bilingual federation...
1ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ferikon_politike12
2Lily Lynchlilyslynch10
3Sheqerlleme Цаневаsiawonderland10
4🔝Макту́б~Султан-A🔝sultanamajka6
5peacefare.netdanielserwer4
6Donald J. Trumprealdonaldtrump4
7President Trumppotus4
8Meledelikatan3
9Hans van den Bergbipdirector3
10Boris📱Nevermoreborisnevermore3