TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

gaša gaston @gtturbo16v
#reach: 75697   ( 281st )
#followers: 2004   ( 1589th )
#1
апелирам јавно до сите алкохоличари, коа ќе видите ваква кутија, бутнете стотче. клинците од неурохирургија, #твитердедомраз, а и јетрата ваша ќе ви биде благодарна. https://t.co/tGk94lBli2
20ReTweets32Favorites·Details
#2
машките не умираат порано од жените тек така.
ги умирате. систематски и намерно.
10ReTweets36Favorites·Details
#3
уствари не чини човек ама ич да се објаснуе. и на ТЛ и у РЛ. кој укапирал ок, кој не, пак ок.
10ReTweets32Favorites·Details
#4
само среден век и јавни егзекуции за вас луѓенца <3
9ReTweets29Favorites·Details
#5
бањајте се, еФтино е.
круме одјеби.
7ReTweets26Favorites·Details
#6
прав министар, премиер, претседател, пратеник, со се целата свита на пратеници и советници треба да работат за ПРОСЕЧНА ПЛАТА. само така ќе ми докажат декка се патриоти кои во услови на криза се борат да ја опраиме државата. све друго ми е блабла њања..
#патриотизам
9ReTweets19Favorites·Details
#7
ставајте спидче у колачите, израдувајте некое дете
8ReTweets20Favorites·Details
#8
десна лента на булевар, или во народот позната као паркинг со жмигавци на пет минути само да видам нешто одма се враќам
7ReTweets19Favorites·Details
#9
сега се оние денови кога од новогодишни баханалии полека шалтаме кон религиозна скромност
6ReTweets15Favorites·Details
#10
"Доколку граѓаните сакаат да добиваат исти сметки за парно греење како и досега ќе мора за 30% да ја намалат потрошувачката на топлинска енергија во своите домови. Ова го покажува пресметката на компанијата БЕГ.."
чиво беше БЕГ?
7ReTweets6Favorites·Details
#11
џабе спиете сеа, нема да пораснете. толку е.
4ReTweets14Favorites·Details
#12
а ти кај ќе идеш за нова година?
*јас на психијатрот
3ReTweets13Favorites·Details
#13
музиката е трипање на трезно. и легално е
4ReTweets9Favorites·Details
#14
Љубинка сине, па где ми је метак? Петак је
1ReTweets17Favorites·Details
#15
чекај бе, а зашо па само скопјани да плаќаат за парното?
4ReTweets8Favorites·Details
#16
@revolucionersk @hemicarot @MajaSka значи бате саше и Ж решиле дека им требаат повеќе пари, мада мислам дека идат на карта да ги распиздат граѓаните, демек ние глупи ќе викаме уа влада, итн..
а потекло на имот за да го купиш БЕГ кога? сопственик со име и презиме кога?
ало влада, ало новинари, ало бре?
4ReTweets7Favorites·Details
#17
Љубинка сине, нече тенк да упали, доџи да гурнемо.
2ReTweets13Favorites·Details
#18
Љубинка сине, иде тата у набавку. Стискај ми палчеве да се жив вратим.
1ReTweets16Favorites·Details
#19
кој си е корумпиран, и 5 иљада евра плата му е малце, пак ќе бара да чапне на страна. кој не е, и со 300 еурца ќе тера поштено. точка. значи до човекот е, не е до парите.
2ReTweets13Favorites·Details
#20
се додека ефтов ви е поим за новинар, не можеме да бидеме другари. а тие шо му се нафаќаат да бидат гости, не се баш бистри ликови
1ReTweets16Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mimiimimnone40
2БабаКаља ❄️katemagritte39
3ОмајФАЌИНгад!0majgad31
4PokojniTozajaopokojnitoza30
5Оној со брадатаlegovski24
6Џотоgiotto_mkd23
7Др Арсланагићarslajemenibog18
8Жaне oд кaдрoвocccruella15
9Фејunejardin14
10Mindрluмbеrmindplumber13