TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ХепиАур @hepiaur
#reach: 103735   ( 73rd )
#followers: 4789   ( 561st )
#1
Бетовен никогаш не се оженил и поради губењето слух бил депресивен. После неговата смрт, најдени се 3 неиспратени љубовни писма, адресирани до: “immortal beloved”. Никој не знае за кого биле напишани а последното завршува со: “Ever yours. Ever mine. Ever ours.”
72ReTweets236Favorites·Details
#2
Преку кур од сите што те сакаат совршена а никој не те прифаќа своја.
46ReTweets164Favorites·Details
#3
На работа ми е исто Твитер: сите накурчени, сите неебани.
29ReTweets172Favorites·Details
#4
Некој чека коцките да се наредат, некој ги реди.
42ReTweets125Favorites·Details
#5
Жени, сестри по провинциска линија, редно е да испофаќаме дечковци од Скопје, да го освоиме главниот ни град па да му ебеме матер на Твитер. Се гледаме пред Силбо.
25ReTweets156Favorites·Details
#6
Старомодно верувам дека ако некој ти се свиѓа треба да му покажеш.
26ReTweets110Favorites·Details
#7
Се моли сликата у глава да се усогласи со сликата у огледало.
19ReTweets101Favorites·Details
#8
Универзумот точно ти дава што бараш, само треба да знаеш што побогу сакаш.
20ReTweets89Favorites·Details
#9
Се занесов со глумење возрасна: купив целер и појма немам што да му правам.
12ReTweets110Favorites·Details
#10
Добро утро! https://t.co/R57EK0NjEa
5ReTweets128Favorites·Details
#11
Жена бе, ќе крене 30 кила у теретана ама кеса од 2 кила и е тешка.
21ReTweets77Favorites·Details
#12
Хенри VIII прекинал контакт со Ватикан и ја основал Англиканската црква бидејќи папата не му давал развод од првата жена а тој бил решен да се ожени со друга. Каква страст е тоа да буквално рушиш свет за да бидеш со некој.
17ReTweets85Favorites·Details
#13
Многу лесно се помнат и приметуваат детали кај личност за која ти е гајле.
21ReTweets70Favorites·Details
#14
Личности не се менуваат. Се приспособуваат. Ако сакаат.
22ReTweets64Favorites·Details
#15
Добро утро! https://t.co/y3LDmU0jWs
6ReTweets109Favorites·Details
#16
Разубави го денот на некој, дај комплимент бесплатно е.
11ReTweets88Favorites·Details
#17
Среќата разубавува бре!
17ReTweets70Favorites·Details
#18
Фирмата ни организира тим билдинг у кино. Одлично, нема да морам да зборам со никој.
12ReTweets78Favorites·Details
#19
Прекрасно е кога си свој, онаков како што вистински си, без глума и глупости.
15ReTweets63Favorites·Details
#20
Не се откажувам од ништо што ме прави среќна.
14ReTweets63Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Sasho Andonovdr_koljo122
2Ишаретisharet8455
3i999yi999y46
4Tрkаљофкatrkaljofka28
5Др Арсланагићarslajemenibog27
6Професор Цветковиќtome_corner26
7Mindрluмbеrmindplumber24
8Хамбаhambaboy21
9toshe xtoshex19
10Poison Ivyhedera_genus18