TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

The Thing @i_thething
#reach: 59118   ( 455th )
#followers: 1028   ( 3167th )
#1
Брзај брзај робче,
Кон работен двор,
Ископај си гропче,
Без да кажеш збор.

Букви, бројки, ексели,
Мејл на секој час,
Ќе разбудат фрустрации,
Кај секој од нас.
13ReTweets62Favorites·Details
#2
Перфекцијата е во едноставноста.
14ReTweets33Favorites·Details
#3
Голем астероид ќе прелета близу Земјата следниот месец. Штета.
14ReTweets24Favorites·Details
#4
Ранко Бубамара ви благодари за форите за автопатот.
8ReTweets37Favorites·Details
#5
Си седам вчера дома и си мислам, зошто никогаш не сум зел сериозно да се позанимавам со заминување од државава. Тука за некоја година нема да има кој да ме лечи, кој децата да ми ги образува, со кого креативно да се развиваат. Ме удри силен бед.
4ReTweets31Favorites·Details
#6
-Како си?
- Не.
7ReTweets20Favorites·Details
#7
Да имавте вистински видено дно, никад нема да се заебававте на твитер за него.
6ReTweets21Favorites·Details
#8
Еден бунтовник без причина пристигна со трамвајот наречен желба и појадуваше кај Тифани. Млад дечко, дипломец би рекол.
3ReTweets24Favorites·Details
#9
Не мора сите да те сакаат will set you free.
5ReTweets18Favorites·Details
#10
Мало невнимание и си се навикнал.
3ReTweets23Favorites·Details
#11
Мразењето себе си ми е гилти плежр комфорт зона.
5ReTweets16Favorites·Details
#12
Верувам во нинџи иако не сум видел ниедна до сега, ама имам разбирање, нинџи се.
4ReTweets18Favorites·Details
#13
Велам, преубаво. https://t.co/i5nP3TOAcA
5ReTweets15Favorites·Details
#14
Ме прашува син ми каде оди реката, и му кажувам кон морето. И ме глеа неколку секунди и ми вика, ти си мангуп. Прениски стандарди има детево за мангупоќа.
2ReTweets24Favorites·Details
#15
Ја бедник, ти победник.
3ReTweets21Favorites·Details
#16
Зошто ставате клипчиња со лижење пички? Сакате да им порачате на следачките дека ќе им ги излижете пичките баш ко на клипчето или дека веќе сте излижале некоја баш ко на клипчето? Не сфаќам.
3ReTweets20Favorites·Details
#17
Говор на омраза е трулото во слобода на говор.
4ReTweets12Favorites·Details
#18
Ми се има пари.
3ReTweets15Favorites·Details
#19
Дозволете си да бидете разгалени и релаксирани
#dogosOfSkopje https://t.co/i1zMuB0tjL
2ReTweets18Favorites·Details
#20
Г Е Н И Ј А Л Н О https://t.co/8sFxBrtF4O
3ReTweets14Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Maximum Overtrollmaximovertroll38
2Џотоgiotto_mkd34
3PokojniTozajaopokojnitoza29
4Ljubišasulimanovic26
5Пердуфpikabu0016
6(Л)УТКАmajaska15
7K-Real1krealdeal14
8Штофот на Грофотbadijaldzija9
9Скрачиskraci9
10БабаКаља ❄️katemagritte8