TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ибе Паликуќа @ibe_palikukja
#reach: 107823   ( 67th )
#followers: 5282   ( 484th )
#1
Да се збереме со Грците, нека го фрла НАТО името, па кој го фати негово е...
82ReTweets220Favorites·Details
#2
За тие што ќе полнат “света” вода од Вардар денес, да ги потсетам дека ова е истата река: https://t.co/xrobZM8h6V
83ReTweets209Favorites·Details
#3
А бре стави Македонија 2.0 и ќе се апдејтираме по потреба.
51ReTweets143Favorites·Details
#4
- Мамо ќе идам на утакмица.
- Среди се, дотерај се и пази што правиш, може добар гиф ќе испадне од тебе.
35ReTweets136Favorites·Details
#5
Човек (се м)учи додека е жив.
36ReTweets107Favorites·Details
#6
Малиот не праша каде ќе живееме кога он ќе порасне и ќе ги заврши сите школи. Вие арни?
18ReTweets134Favorites·Details
#7
Добро е. Денес научивме дека не е убаво да се пие и вози. Пред тоа научивме дека не е убаво да се трошат парите на граѓаните за бизнис класа летови. Баш да видам што ќе научиме следно.
19ReTweets92Favorites·Details
#8
- Од кај си?
- Од ГорнаМакедонија
- Хмм
- Бивша ФИРОМ, бивша Македонија, бивша Југославија...
- Хмм
- Југоисточна Европа брат
- Хмм
- Меѓу Грчка и Албанија
- Аааа, знам знам.
15ReTweets82Favorites·Details
#9
Мене ми е супер името Пријателство за автопатот. Кореспондира со делот “пријателството вечно се гради”.
16ReTweets68Favorites·Details
#10
Ќе те изнервира, па ќе те гушне, па ќе се расправа со тебе, па ќе ти каже дека си најдобра мајка на свет. Зборете ми за топло-ладно.
11ReTweets67Favorites·Details
#11
Место да плачам што сум се здебелила, се радувам што не сум уште подебела. #СеЕДоУмот
13ReTweets60Favorites·Details
#12
Еј не сфаќав дека Грциве толку сакаат да бидат Македонци. Сега ќе испадне дека џабе Григор Прличев пишувал на грчки и на македонски ќе му дале Ловоров венец.
15ReTweets53Favorites·Details
#13
Ако и се свиѓа толку името на Грција што не се прекрсти целата во Македонија.
13ReTweets51Favorites·Details
#14
Ми личи дека децата првите неколку години мислат дека се викаат “пази”, “аман више”, “какано”, “не” или “мамино”.
10ReTweets45Favorites·Details
#15
Утре е денот кога ќе ја закроиме љубовта и ќе го гушнеме виното.
10ReTweets43Favorites·Details
#16
Цела сала да ја испразнат за со Данците. Којзнае кој е малерот.
8ReTweets49Favorites·Details
#17
Пресмешно ми е да си го тролам маж ми, кој бај д веј сама си го избрав и своеволно седам во брак со него. И за жените исто важи.
8ReTweets49Favorites·Details
#18
Колку нови твитерџии се појавиле, си помислив Кинезиве почнале да учат македонски.
7ReTweets49Favorites·Details
#19
У реду е, само да го најдат бебето и ќе се извинат.
8ReTweets42Favorites·Details
#20
#ОнаКога соблекува мидер и од .rar излегува цел фајл.
7ReTweets44Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Shqiptare nga Kosovadrndrnjarinja_31
2Phoenix°🌹phoenix9736512223
3емаglinenaa23
4Никсонrnixn21
5Мадам Мимmpatgod20
6Chlamydia Macedonicaschiffer_pg1414
7баба зинетиcentraphor0912
8Пердуфpikabu0010
9БабаКаља ❄️katemagritte10
10i999yi999y10