TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jasna Koteska @jasnakoteska
#reach: 110582   ( 53rd )
#followers: 5708   ( 418th )
#1
Прашање. Кај ми се другарите од #ШР да лајкнат бар еден твит контра новиот министер што бил другар на стариот министер за здравство за кој се убија идејќи на протести?
66ReTweets283Favorites·Details
#2
Студенти ми останаа без дипломи, деца се иселија од земјава, абе ало.
И одеднаш Заев инсталира министер од контрапленум, и гласаат со 1 воздржан.
Абе, ало, што е ова???
65ReTweets190Favorites·Details
#3
Бљак на цел ПР твитер што се создаде во време на сериозен ОТПОР против режим. И што ќутите сега. Филипче како ќе го правдате?
60ReTweets166Favorites·Details
#4
Има така момент во животот кога човек мора да ги раскине токсичните односи без оглед колку биле дел од личниот идентитет. Тоа си е просто така.
53ReTweets172Favorites·Details
#5
Ако ЛеонидСпар1 отворил војна против сите слободоумни на твитер, тогаш веќе не важи пактот за некажување кој е.
Човекот е владиката на Заев и бараме да се преиспита целата негова финансиска и идеолошка актива во и вон МПЦ.
Zero sum game 😇
44ReTweets109Favorites·Details
#6
Искрено, немам веќе нерви за гестот „те поздравувам чаршијо на сите 4 страни“.
Едно 10 души ми пишаа последниве месеци: „Те молам да се сретнеме на кафе, да ти објаснам зошто Грчев, Филипче,бла МОРАЛЕ да играат со режимот“.
Јас не морав.
Ти не мораше.
Како они морале?
Ајт таму бе
30ReTweets144Favorites·Details
#7
Четири години се бориме против режим. Се создава пленум против режимот. Се создава контрапленум што го поддржува режимот. И Заев сега му дава клучно министерство на тип што го поддржувал режимот? Па каде со овој памет?? @Sekerinska @SDSMakedonija @ZoranZaev
36ReTweets97Favorites·Details
#8
Сдсм @SDSMakedonija @Sekerinska @ZoranZaev да го повлечат министерот за здравство како човек кој се потпишал на контра-пленум!

Сдсм е во Собрание, затоа што илјадници луѓе висеа по улици, контра листата на која он се потпишал. Иначе нема ни да бевте во Собрание.

Што не е јасно?
34ReTweets72Favorites·Details
#9
Ако Филипче се едуцирал од Колумбус, Дејтон Охајо Цирих, Љубљана, Истанбул и Белград немаше да се потпише на контра-пленум. Немаше мо да се појавува со Тодоров на пресови.
Кај сте пи-ари од твитер за оваа одлука?
21ReTweets99Favorites·Details
#10
Филипче од контрапленум сега ви е ок за министер, а? Заев да?
Па да не беше Студентски Пленум ни ти ни сфитата немаше до главен влез на Влада да припарите. Со кој образ ова го праите и во чие име?
Кои двојни стандарди, која мизерија од политика, бљак бе, ми се гади искрено :((
22ReTweets68Favorites·Details
#11
Руска амбасада пак трола 😂
Мора да се честита добар PR кога ќе се види :-)
https://t.co/q0mU3DSa5n
13ReTweets86Favorites·Details
#12
Еве моите први твитови за Филипче се со ограда дека некој го потпишал, дека не знаел што потпишал, итн.
Прашањето е до Заев и СДСМ. Со кој образ бре инсталирате контрапленум кога целата битка ви ја добија студенти, ало???
17ReTweets65Favorites·Details
#13
Се будиш еден понделник.

Гледаш дека државата се претворила во идеократија на верници.
Гледаш дека најпрогресивните што виртуелниот простор можеле да го претворат во слобода, не го сториле тоа (најверојатно не можеле повеќе).

Со други зборови, се будиш еден понеделник.
11ReTweets70Favorites·Details
#14
Значи седите така со саати пет-шест-седум души, а тајната седи помеѓу вас и „знае“. За вакви ситуации, еден е одговорот: “If it can be destroyed by the truth, it deserves to be destroyed by the truth.”
13ReTweets58Favorites·Details
#15
Не правам паричка. Давам пари (не бомбони и јаболка) секому кому треба (по телефони, на улица). Ме мрзи да станам во 7:00 на коледе кога сум пишувала до 5:00. И да, цело друштво ќе се собере овде вечерва за пијачка, јадење, дружење.
Дали ова ме прави атеист?
Се надевам: да.
6ReTweets65Favorites·Details
#16
За овој Божиќ наместо печени прасиња помисли дека многу луѓе на планетава Земја ги болат различни трауми. Немаат кому да ги кажат освен на твитер. Ти си слушателот.
11ReTweets50Favorites·Details
#17
Сега све ова од ПиАр твитер Васиљ, Дојранлиев, Жане, итн.
Да запнете да го поништат (најдат правен механизам да го поништат) гласањето за министер за здравство.
Не за човек кој со Тодоров идел на јавни пресови и се потпишал контра-пленум, а знаел, а не знаел.
И да назначат нов.
13ReTweets44Favorites·Details
#18
самошто сфатив дека денес не е нова година, туку утре, извадете ме од виртуелниов свет, i want to break free
7ReTweets59Favorites·Details
#19
Тоа е тоа. Ние после регистрација отидовме на џанки журка од 3 дена и после се џитнавме во кревет, а он водел седница во Влада. :-)
Еве, ај, кој нормален после свадбата со љубовта на својот живот води седница на Влада?
https://t.co/qI9AKtlKVg
#NмаРазлика
7ReTweets54Favorites·Details
#20
Син ми вчера направи фронт пејџ на имгур. Еднаш бев на фронт пејџ во 2015. И знам дека нема поголема нет среќа од тоа. Дочекав и мојот офспринг да го направи истото на овие ситни години.
Go where the wild horses cannot drag you away. And we'll ride them some day :*
1ReTweets53Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Goran Peoskiazder79
2elverdaderopesimistatherealpsmst65
3Aleksandar Tortevskiatortevski37
4Poison Ivyhedera_genus33
5Mirko Popovpmg_recordings31
6Libertas.mklibertas_mk29
7Ацо Меракоacomalio25
8Даркоprokaznik723
9SDSM (СДСМ)sdsmakedonija23
10Ivor Mickovskinezenzabar22