TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jovan Gjorgiev @jovangjorgiev
#reach: 104846   ( 76th )
#followers: 9890   ( 137th )
#1
Си фана дечко и се дигна наголемо. 😁 https://t.co/XZiTagm986
49ReTweets267Favorites·Details
#2
Одете да си играте, само да не се измацате , сеа ви ги перев алиштата.

-После 2 часа. 😂 https://t.co/QSUu8kFp91
56ReTweets205Favorites·Details
#3
Шо ме гледаш, помагај. 😁 https://t.co/gRSkqOEJrf
48ReTweets200Favorites·Details
#4
Во девојката која глуме лавица, обично се крие ранета срна со многу изгубени соништа.
55ReTweets151Favorites·Details
#5
Пред да ја изневериш, сети се дека те одбрала тебе.
55ReTweets145Favorites·Details
#6
Голема е разликата помеѓу се налутив и се разочарав, тоа лутење ќе помине, а разочарувањето никогаш.
54ReTweets145Favorites·Details
#7
Колку љубов има во она - ама те сакам, а колку разочарување има во она - те сакам ама..
52ReTweets142Favorites·Details
#8
Најубавите моменти се во срцето запишани и за нив само вие двајцата знаете.
60ReTweets117Favorites·Details
#9
Една од најдобрите работи која може да ви се случи во животот е да имате среќно детство.
52ReTweets139Favorites·Details
#10
Добра девојка може да направи лош дечко да стане добар, доколку се заљуби во неа.
51ReTweets139Favorites·Details
#11
Некои девојки забораваат колку вредат, затоа се повредени.
55ReTweets127Favorites·Details
#12
Своите грешки ќе ги сватиш, кога ќе налеташ на личност која нема да ти прости.
55ReTweets126Favorites·Details
#13
Тато има ли дно под дното.

-Има сине Македонија.
47ReTweets143Favorites·Details
#14
Кога девојката ќе ја цениш и штитиш како сестра, ќе ја сакаш и почитуваш како мајка, тогаш си вистински дечко.
54ReTweets122Favorites·Details
#15
Греота е да ја лажеш онаа која због љубовта што ја чувствува кон тебе се ќе ти поверува.
50ReTweets115Favorites·Details
#16
Убава девојка може да заведе дечко кој има девојка, но неможе да заведе дечко кој е вљубен во девојката.
44ReTweets130Favorites·Details
#17
Поклони и само една обична ружа и ако изнудиш насмевка и задоволство кај неа, таа е.
47ReTweets118Favorites·Details
#18
#ОнаКога не бираш право место само за да се видиш со љубовта. https://t.co/rRKfwRRkcT
43ReTweets128Favorites·Details
#19
Биди со таа личност каде на срцето му е убаво, топло, сигурно и природно, а муаебетите остави ги за љуѓето,тие онака немаат друга работа.
51ReTweets103Favorites·Details
#20
Колку години имаш ?

- Колку ми даваш

Не ти давам, не се надевај.
38ReTweets138Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Саканатаslatkata123707
2Дамата со убава душаjovanovska67
3Мимикријаmajaspasovska16
4~Лејди♛Ди~abelejdibe5
5Јефто™jefto101ot5
6Преспанец 🍎resencanecot4
7Ничијааevil_girl24
8Teonateona09903
9💖Џесика Недопирливата💖jovanka0083
10🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat3