TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jovan Petrov @jp_euro
#reach: 59738   ( 457th )
#followers: 3748   ( 790rd )
#1
Congrats to Nina Angelovska from Skopje, Macedonia. 2018 Forbes Europe 30 under 30 in Retail & E-commerce. https://t.co/SlO25h4qnU
16ReTweets85Favorites·Details
#2
Како да препознаеш свежо доселен македонец во странство ненаучен на организирана држава :))) https://t.co/k87j2e3ZV1
13ReTweets43Favorites·Details
#3
Не постоеше фејсбук и твитер пред 2017. За тоа академиците не можеле да нѐ бранат претходно.
3ReTweets25Favorites·Details
#4
Некој им направил филибастер амандман генератор софтвер на ВМРО. Нема друго толкување.
5ReTweets15Favorites·Details
#5
Ако има референдум за иднината на Македонија поучени од Брегзит треба да гласа само население од 14 до 44г работоспособно резидент во Македонија, да не работи во државно и без двојно државјанство. Пошто пензионерите и администрација к ги боли за иднината на државата.
3ReTweets20Favorites·Details
#6
На Трендо му остана сам да си го дрка на сајтот.
2ReTweets23Favorites·Details
#7
Упорно очекување од мктвитер да биде најпаметен на свет е како да очекувате МТВ преку ноќ да стане BBC. Јбг тоа е капацитетот.

Отследете дел од мк заследете навистина квалитетни светски акаунти и уживајте.
4ReTweets13Favorites·Details
#8
2ReTweets17Favorites·Details
#9
Hi, looking for Virtual Reality / Augmented Reality business partners across the world. Synergy is welcome. I am co owner of 13 person VR/AR company willing to partner on larger projects, content and services exchange. RT is appreciated #vr #VirtualReality #AugmentedReality #AR
6ReTweets4Favorites·Details
#10
Предупредување: НЕ земајте ништо од брендот Платинет. Два пати по ред неотпакувани power banks, по 2 дена првиот умира вториот изгуби 90% капацитет. Анхоч се супер ќе ми ги вратат парите али романскиов бренд е ѓубре. Од алиекспрес по ок сум нарачувал.
5ReTweets6Favorites·Details
#11
@dimanovski @mindplumber @iskulirana Плус кај се потпишува Ванковска обавезно во пакет и другата "женичка од правен" на Горде плус гратис Апасиев
2ReTweets11Favorites·Details
#12
Јас на @therealpsmst му реков кога СДСМ формира влада одлично пауза од 3.5г таман човек да аплицира и добие бугарски пасош да се спасат тие преостанатите што можат. Пошто ова е интермецо. Да земеме здив за нови 11г изолација. Или 500. Или крај.
2ReTweets11Favorites·Details
#13
Антиквизацијата и грчко македонските релации од друг агол

Пишува: Анастас Вангели

https://t.co/1mD3nbvj44
3ReTweets4Favorites·Details
#14
Интересна е идејата да се зголемат 3-5 пати даноците на имот за ненаселени станови и куќи. Ама никогаш нема да дозволат тоа да се случи.
1ReTweets9Favorites·Details
#15
@KatttP Не се битни следните избори. Ако не влеземе во НАТО и почнеме ЕУ годинава јас да сум како Заев ќе ја распуштам владата и ќе се откажам од политиката комплетно. Ирелевантно е кој ќе изгуби. Јас да сум пм ќе ја потрошам владата во 1 мандат ама ќе пресечам сѐ.
2ReTweets6Favorites·Details
#16
@buzaroska @azder Агендата на шумарот е ставање мк во НАТО да не ја лапне Русија. Предуслов за влез во НАТО е грчкиот и сите други парламенти да гласаат за. Предуслов за тоа е компромис. Шумарот нема емотивна интелигенција и прави работи од личен интерес. Случајно мк од 19хх му е личен интерес.
1ReTweets9Favorites·Details
#17
Нај-фиром коментар на веста дека се воведува електрична 15ка во ЈСП https://t.co/xMdI3RCvJV
2ReTweets6Favorites·Details
#18
Има некој контекст зошто мажите имаат подолг работен век од жените а пократок животен век? (Статистички). Ме интересира најсериозно.
2ReTweets6Favorites·Details
#19
"Јас да бирам кај ќе одат даноците"

Следна сцена - абе оти има граѓанска војна надвор. Пак политичарите нешто заебале.

Не сте либертаријанци, они се барем самоодржливи. Себични саможиви социопати. За тоа нема да ја биде никогаш државата.
1ReTweets7Favorites·Details
#20
Авалон требаше да добие пари од буџетот за геријатрија
1ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Igorspacebloomp53
2Парго™parg029
3Goran Peoskiazder14
4Jewelskaiskulirana14
5Пердуфpikabu0013
6Mindрluмbеrmindplumber13
7∫(e^x)dxenkriptirana13
8KatttP.katttp12
9Љубеljubetwit12
10elverdaderopesimistatherealpsmst10