TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Purp #DefendDACA @justpurpling
#reach: 92920   ( 143rd )
#followers: 9028   ( 165th )
#1
Знам дека нема да ми се исполни, ама ќе ми олесни ако кажам. Во 2018 имам една желба: никој више да не мора да бара пари за лекување по социјални мрежи.
Среќна Нова Година @VladaMK 🎄
70ReTweets173Favorites·Details
#2
Сакал да се врати закон за пушење пошто губел муштерии.
Поздрав од мултимилионска компанија што пред 2 години забрани пушење на нивните тераси. Надвор!
1. маса на отворена тераса во Старбакс
2. Јас пушач со кафето од Старбакс
Не е до прометот. До усулот на нацијата и квалитетот е https://t.co/MNT3MExhO7
25ReTweets58Favorites·Details
#3
Просечна сировина:
-Не им верува на лудите феминистки
-тврди дека #СегаКажувам и #MeToo се кампањи да се оцрни белиот маж
-спремен е да убие ако некој ја пипне ќерка му
-ќерка му е повеќекратно уценувана и пипкана од професор, а он за тоа никад не дознава
-умира среќен и глуп
20ReTweets70Favorites·Details
#4
Дај бе еднаш научете се да ќутите и да сочувствувате кога треба да слушате! Вие и вашите sestrati пресмешки не сте центар на светот! А и вие жени мрчаторки кои наоѓате 100 замерки зошто вие подобро би изиграле, ама ве мрзи сеа. Преврточ. Аман! #СегаКажувам
17ReTweets73Favorites·Details
#5
У 2017 не напраив пари колку што планирав, решив здравствен проблем што долго ме мачеше, не ја најдов љубовта на мојот живот (не ни идев на дејтови да бидам искрена), пропатував едно 2-3 пати, уште дужам $500 на картица, ама по дома сме живи, здрави и се сакаме
Одлична година <3 https://t.co/siwoodwkDe
2ReTweets98Favorites·Details
#6
#GoldenGlobes почнаа!
Вајстина почнаа
Актерките од Холивуд ја однесоа кампањата #MeToo на повисоко ниво и преоѓа во #TIMESUP поради која поддржувачите ќе носат црно и само денес се собрани$15М кои ќе им помогнат на 71% жени кои од страв не пријавуваат сексуално насилство https://t.co/uB3HiRtPfY
15ReTweets46Favorites·Details
#7
Шубави мугри од мојата улица си најдов у телефон од пред 2 дена 🤗
Држте, сака да ве гушне <3 https://t.co/Tgz2ENzXP6
3ReTweets55Favorites·Details
#8
“Другари твитерџии! Давајте предлози, пингајте ги у влада, давајте идеи, кренете го гласот! Овие ако ништо деуго го слушаат надорот”
А, да се носите у пичку матер и вие заедно со овие истиве ко вмро?!? Не заборавајте да си ја земете идиотската твитер пропагандата!
Среќен пат 👋🏼 https://t.co/8cEbTI5GJ1
13ReTweets24Favorites·Details
#9
На Џон Сноу не му е проблем да излезе на балконче за да пуши на #GoldenGlobes, ама на македонските локал “принцови” и “принцези” им е многу тешко да излезат од маалски кафич.
Море мрш, багро покондирана! https://t.co/dQtPQeJ8ed
8ReTweets36Favorites·Details
#10
Оние луѓе што седат по 5 саати и работат и учат и све праат распослани на цела маса во Старбакс!
Или што би рекол Џери Сајнфилд: I bought a cup of coffee ☝🏼 This is my home now!
6ReTweets37Favorites·Details
#11
Денес долго пешачев и свашта видов https://t.co/mwzzvhWZgG
3ReTweets42Favorites·Details
#12
Раѓајте синови! Љубов се. Ако до 8 год. не научат уредност, дајте ги у дом пред да биде прекасно 😢
#ПријателскиСовет https://t.co/7bl5DK36IN
2ReTweets44Favorites·Details
#13
Легализираа Киндер јајца во Америка другари! 🎇🎊🎈
Da zzivee Trump!!1 https://t.co/rOeBzgDP2y
5ReTweets35Favorites·Details
#14
Знаете дека ко што има дарк-нет, има и дарк-Твитер. Таму има вмровчиња твитаат евтина поезија, имаат многу илјади следачи и се јачаат меѓу себе цитирајќи се самите во секој втор риплај, а во секој трет уште им е Сорос. Функционираат паралелно исто како и ние овде 😧
5ReTweets30Favorites·Details
#15
Може немаме снег за Божиќ, ама Аризонче во зима е бонбона 🍊🍊 https://t.co/W2hpkq4AYk
2ReTweets38Favorites·Details
#16
Да беше на васт родителите на децата со икони ќе беа политичка монтажа на власта, вака градоначалникот и децата не се криви, ами родителите биле луди и затуцани☝🏼😂
Путуј Европо, овој воз ќе си постои овде уше неколку децении
3ReTweets32Favorites·Details
#17
Ме викна другарка ми да одиме да купиме подароци за роденден за детето од претходната врска на девојката со која живее син и. Си замислив ваква ситуација кај нас во МК и сега не знам дали да плачам, или да се смеам 😧
3ReTweets30Favorites·Details
#18
Дал да се смеам, ил да плачам? https://t.co/N1IdaZV2d7
6ReTweets19Favorites·Details
#19
Никогаш не сум плачела поради скршено срце, ама последниве неколку недели 3 пати седам у кола после работа и плачам сама на глас
#МојотЖивотЕтажаПриказна
#ВремеЕзаОтказ
0ReTweets31Favorites·Details
#20
Дефиниција за баксуз, јас! Еден Петок ќе земам слободен и баш тој ден ќе го избркаат директорот на кој му залепивме пријава за харасмент, сосе прослава, шампањ и све 🙇🏻‍♀️
Да живее Алекс, главниот на човечки ресурси, македонец од Осчрелија 🎊 #НиштоБезМакедонче <3
2ReTweets25Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Poison Ivyhedera_genus36
2KatttP.katttp22
3ЖРТВА НА РИТУАЛjumalatuoni19
4Д.Т.imedime18
5Никсонrnixn14
6Парго™parg011
7Муаркоmuarko10
8gaša gastongtturbo16v10
9Goranparagonbaby10
10Пердуфpikabu009