TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Ванчо постариот @karsijak
#reach: 89841   ( 162nd )
#followers: 2277   ( 1393rd )
#1
Ако син ми си игра доктори со ќерка ти, тоа не значи дека треба да ме викаш свате. Треба син ми да го викаш докторе!
27ReTweets133Favorites·Details
#2
Фокусирајте се на конкретни работи оваа година. https://t.co/4gs0HPgroZ
17ReTweets68Favorites·Details
#3
Ја делите интимата со сите а се буните кога ви е нарушена приватноста.
19ReTweets56Favorites·Details
#4
Од гардероба носеше насмевка. Онаа со која те соблекува без да каже збор.
13ReTweets47Favorites·Details
#5
Немал сексуални проблеми. Немал ни секс ама тоа не е поентата.
12ReTweets46Favorites·Details
#6
Ќе те барам насекаде, како игла во сено, како детелина со четири листа, како жеден човек вода...
12ReTweets42Favorites·Details
#7
Повеќе ме интересира бојата на душата од бојата на очите. Едната можеш да ја смениш, другата останува иста цел живот.
11ReTweets36Favorites·Details
#8
Не секој што те вади од гомна ти е пријател. Некој може си работи во Водовод и Канализација.
9ReTweets40Favorites·Details
#9
Вистината не е во виното, во очите е.
10ReTweets31Favorites·Details
#10
Проблемот со рибата е должината на патот од морето до чинијата. https://t.co/KutHzXouMP
5ReTweets46Favorites·Details
#11
Адам бил најсреќниот маж зашто Ева немала мајка. #кратокрелигиозенвиц
7ReTweets40Favorites·Details
#12
Некогаш не е потребно да разбереш, само да прифатиш и веруваш.
10ReTweets29Favorites·Details
#13
Никогаш не ја потценувај способноста на македонскиот народ да ги релативизира трауматичните искуства и чесните луѓе.
9ReTweets31Favorites·Details
#14
Сакаше да го импресионира светот. А требаше само да се импресионира себе. Во него беше и целиот свет.
8ReTweets33Favorites·Details
#15
Секој ден запознаваш по еден карактер на човек кој не би сакал да го запознаеш пак.
8ReTweets32Favorites·Details
#16
Јас вака ќе се сликам за пасош тато, ако сум сериозен нема да ме препознаат на сликата... https://t.co/wPb0VTDQ08
1ReTweets48Favorites·Details
#17
Никому не му правиш услуга ако го штитиш од се.
7ReTweets28Favorites·Details
#18
И запамтете денеска да не правите вибер групи за тотално непознати лица да си честитаат меѓу себе.
4ReTweets36Favorites·Details
#19
Човекот го прават манирите.
8ReTweets24Favorites·Details
#20
Знаете дека сегде се дозволува пушење сега нели? Знаете математика што е? Пари дадени за здравство > од пари изгубени како резултат на паднат промет. Дали сериозно решивте да ни го загрозите здравјето? Ок ај кафичи? Ама шо к.. јавни институции? Мислам кого зезате? https://t.co/mRLpIL7fbH
8ReTweets20Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Batakojabatakoja49
2Протестантски Оџаgalevski36
3Ѓумбирhuawei_66633
4БабаКаља ❄️katemagritte27
5greatgreatmyo21
6Mindрluмbеrmindplumber20
7Evianaveevian18
8Чорбаџи Јаcorbadzija17
9Poison Ivyhedera_genus17
10Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski16