TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хермиона @kvkriss
#reach: 87562   ( 157th )
#followers: 4675   ( 585th )
#1
Ивона не зела кредит, па сега да го враќа, Ивона проневерила пари и го оштетила буџетот на народот за повеќе од просечна значителна сума.

Сè освен затворска казна за нејзините криминали е потсмев за граѓанската борба за правда и искривување на истата.
107ReTweets219Favorites·Details
#2
сувенир од зои ‘84 закачен во ходникот на тета https://t.co/aZgAHAXHJM
10ReTweets121Favorites·Details
#3
ама, зашо упорно бараат нова планета за исселување, коа ние сме еволутивната грешка шо претставува чума на оваа планета, зашо сеа и друга планета да упропастуваме
18ReTweets66Favorites·Details
#4
коа ќе ти рече „брат“ https://t.co/i1IrVawXNh
10ReTweets56Favorites·Details
#6
буквално почна преселбата на марс, а ние уште за името се расправаме, бруки живи
6ReTweets33Favorites·Details
#7
абе, абе, абеееее https://t.co/T5UQ3rTB6i
7ReTweets26Favorites·Details
#8
#9
најголема лага е „како ќе старееш, така сѐ помалку ќе ти се спие“

еве, ја прекршив половината од животот, а уште ми е потребно да спијам барем 10 саати за да функционирам ко шо треба
5ReTweets24Favorites·Details
#10
ама, па, некои од нас уште се сеќаваат како лиле ја маваше маринела по рака, и им викаше “срамота” на тепаните пратеници, и ниту еднаш јавно не ги осуди настаните на црниот понеделник, и продолжи и после тоа насилство да му дава легитимитет на груевски и горилите на јанкуловска
7ReTweets13Favorites·Details
#11
не капка алкохол, а бе и капка умор да имаш во организмот, не седнувај зад волан, оти апсолутно секое превозно средство има потенцијал да биде смртоносна крнтија
3ReTweets24Favorites·Details
#12
ако не можеш да ме поднесеш во моето најлошо издание, жал ми е, тоа е и моето најдобро издание
5ReTweets16Favorites·Details
#14
netflix and avoid people
1ReTweets21Favorites·Details
#15
the idea that a mermaid would give up the entire ocean and eternal life for a human man is propaganda
0ReTweets20Favorites·Details
#16
се мразам на парламентарен начин, односно се мразам, ама не сум доволно сконцентрирана за конечно да се променам себеси на подобро
3ReTweets11Favorites·Details
#17
#18
mining е ко твитање у македонија,
коа сите го праат тоа, не вреди
2ReTweets10Favorites·Details
#19
rt за да ме фати мајата https://t.co/bOoNeJye9s
2ReTweets10Favorites·Details
#20
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1i999yi999y3
2rowdy boywaywrdswagabond2
3Германка 🇩🇪sugaryouknowme1
4Macedonia Trendingtrendingmk1
5ivana dragsiqiunexploded_yet1
6Сплинтерsinisa_goliotok1
7puellulahautemess__1
8Релативизаторelninho__1
9вина невинаnalutilus1
10PokojniTozajaopokojnitoza1