TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

leonidspar @leonidspar1
#reach: 121817   ( 38th )
#followers: 17041   ( 25th )
#1
'Нема случајна средба меѓу две души.'
150ReTweets299Favorites·Details
#2
„Човек никогаш толку јасно не го открива својот карактер како тогаш кога опишува нечиј друг.“
154ReTweets225Favorites·Details
#3
„Генијалност е способноста да го спроведеш на дело тоa што го имаш на ум.“
142ReTweets253Favorites·Details
#4
Добро памтам кој во клучни моменти од мојот живот застанал до мене.
145ReTweets236Favorites·Details
#5
Најдобар показател за депресија или духовна интелегенција е - што правиме со нашето слободно време.
133ReTweets256Favorites·Details
#6
„Вашиот поглед ќе стане појасен само тогаш кога ќе можете да погледнете во сопствената душа.“
141ReTweets218Favorites·Details
#7
„Оној кој покрај себе ги усреќува и другите, ја открил смислата на животот.“
141ReTweets214Favorites·Details
#8
„Некои битки мора да се водат неколкупати за да се добијат.“
135ReTweets217Favorites·Details
#9
- Што се тоа чувства?
~ Ништо! Енергетски пореметувања.
😉
132ReTweets224Favorites·Details
#10
'Луѓето ќе фрлаат камења на тебе. Не ги фрлај назад по нив, не губи време! Собери ги и изгради ја својата империја!'
132ReTweets223Favorites·Details
#11
„Ако не те критикуваат, најверојатно нема да успееш.“
129ReTweets229Favorites·Details
#12
'Да, имам направено грешки; животот не доаѓа заедно со инструкции.'
130ReTweets225Favorites·Details
#13
'За оган се потребни дрва. За страстите - желби. А за љубов - само чисто срце.'
125ReTweets237Favorites·Details
#14
Кој што си бара, тоа и ќе си најде.
130ReTweets210Favorites·Details
#15
'Не кажувај им ги на луѓето своите планови; покажи им ги твоите резултати!'
124ReTweets227Favorites·Details
#16
„Да љубиш значи да не бараш ништо за возврат, дури и да не чувствуваш дека нешто даваш – и само таквата љубов може да ја познае слободата.“
127ReTweets218Favorites·Details
#17
Кај нас дома сите се на диета; не можеш на ред да дојдеш да јадеш.
122ReTweets225Favorites·Details
#18
„Не обвинувај никого. Не очекувај ништо. Прави нешто.“
124ReTweets217Favorites·Details
#19
„Нема тајна за успех. Успехот е резултат на подготовка, напорна работа и учење од грешките.“
123ReTweets208Favorites·Details
#20
„Најдобар знак за вистината е едноставноста и јасноста. Лагата секогаш е замрсена, накитена и речита.“
122ReTweets205Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Vvvilaomnivila4
2Inamnogufina3
3Aнѓеле Беangelebe3
4Мaргинaлкatrpimira3
5Џој😊energyofjoy2
6Војкицаmichaelsaric12
7🖕🏻СултеГорноМакедонска🖕🏻gornodolna2
8Малиот принцllejzz2
9Психологотdimeski872
10Motah - Клингонскиmotah232