TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малото @maloto04
#reach: 61439   ( 446th )
#followers: 2168   ( 1465th )
#1
Ситниците го прават животот поубав... https://t.co/mAPNzaJJEB
46ReTweets126Favorites·Details
#2
Од сабајле ги засукав ракавите... https://t.co/VIcR2tzD1Y
25ReTweets108Favorites·Details
#3
Ми фали времето кога се траштавме по продавници што ќе купиме за јадење и пиење за дочекот, каде ќе се собериме, кој што ќе донесе од дома... А сега знам само дека сум на работа...
31ReTweets81Favorites·Details
#4
Земаш влажно марамче, ги бришеш рацете, работната маса, тастатурата, патиките, па го фрлаш...
30ReTweets69Favorites·Details
#5
Со ефридол болката исчезнува исто како пријателите ако им побараш некоја услуга...
24ReTweets52Favorites·Details
#6
Од желби - барем еднаш да го видам Париз во живо, а не само на слики...
21ReTweets60Favorites·Details
#7
Мислам дека е крајно време да се сожалат газдите и еден кревет да ни донесат...
25ReTweets47Favorites·Details
#8
Среќна нова!!
- среќна нова, се најубо...
********
Среќни празници!
- Фала, среќни и вас...
******
Утре работите?
-Да...
Ајде се гледаме утре, среќна нова...
*и така поминала смената...
21ReTweets58Favorites·Details
#9
И јас зборам, ама на женава во автобусов и симнувам капа! Лента како да има лапнато од 8 сабајле...

*издржи уште 3 постојки... Издржи...
20ReTweets59Favorites·Details
#10
Да поминат празниците и почнувам со диета...
*си каснува од индијанката...
19ReTweets57Favorites·Details
#11
Таа, мажот му и швалерот нејзин седат на иста маса и пишат ливче заедно. 100% ќе биди добитно...
18ReTweets47Favorites·Details
#12
Тој покрај мене... Нешто што најмногу ме смирува... ❤ #Посветено
19ReTweets37Favorites·Details
#13
Многу убави народни песни сме имале...
"еве ти свила коприна
фустанот да ми сошиеш
ако ми згрешиш мерката
дуќанот ќе ти запалам
во него ти да изгориш
и твоите лични чираци"
17ReTweets42Favorites·Details
#14
- кифлички ✔
- руска салата ✔
- торта ✔
- алкохол ✔
Едвај чека да дојди нова година...
* ќе си дојди од работа, ќе чека да дојди 00:00 за да си легни 😂
13ReTweets49Favorites·Details
#15
Капи, телефони, најлони, наочари... Абе некој ден и глата ќе си ја заборајте по кладилници...
14ReTweets44Favorites·Details
#16
Среќна нова и од мене :))
15ReTweets32Favorites·Details
#17
"Итни мерки за загадувањето на воздухот за Скопје и Тетово."
Научени сме ние Битолчани, цел живот не труе РЕК...
11ReTweets25Favorites·Details
#18
Ко ќе ве видам на сред улица да се лигавите да се лапате, е тогаш ме фаќа нерва зошто не знам да возам кола!
9ReTweets29Favorites·Details
#19
Крем бананчиња он мај мајнд...
9ReTweets26Favorites·Details
#20
Од Јовано Јованке до лепи громе мој и мои су другови во рок од 10 минути..
7ReTweets28Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Aнѓеле Беangelebe5
2Tрkаљофкatrkaljofka4
3Пепа Јоноаpepajonoa4
4една неБитнаnanu990014
5dat niqqa bетмен🙄😒dimitrov_13
6Острогонpoliedar2
7Ale✘ ♎️✈️®ace_pilot152
8Дамата со убава душаjovanovska62
9~Лејди♛Ди~abelejdibe2
10crvenokosata2eyeshadow2