TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

the lord @methelordd
#reach: 60119   ( 466th )
#followers: 2919   ( 1076th )
#1
На тема #Соживот вчера у Чаир на кошаркарски натпревар меѓу Шкупи и Пелистер биле претепани кошаркарите на Пелистер зашто победиле!
Они само сакаат подобар живот за сите не се националисти како нас Македонците!!!
77ReTweets114Favorites·Details
#2
Три деца си цртаат графит "КОМИТИ ЧЕНТО" застанува црн пасат и им се пуштаат 6/7 души се симнав со тесла (тоа ми се најде при рака) у кола и да ги нема е тоа ви се вика шиптарски пички!!!
17ReTweets68Favorites·Details
#3
Ме интересира само дали шарените сега се осеќаат ко дебили откако сфатија дека немаше револуција туку парада за лични цели а они беа искористени само како куртони?!
14ReTweets27Favorites·Details
#4
Тролаш некого зашто споделува икона за среќа а ти споделуваш стори за ваучер од 3000ден, па не знам кој е поголем морон.
6ReTweets23Favorites·Details
#5
Колку треба да си ретардиран за да навредуваш остварен спортист најдобар во историјата на овие простори, супер стар еднаков на Меси и Роналдо во фудбалот а притоа со ништо ни ти погрешич ни те навредил?
За Видана прашувам?!
6ReTweets22Favorites·Details
#6
Атеисти остајте не нас паганите да си го славиме празникот не хејтајте, ние не ве хејтаме вас што не славите ништо!
6ReTweets17Favorites·Details
#7
Како сакате да не биде ко држава кога кај нас тој што треба да го спроведува законот самиот го крши еве пример во затвор Идризово не работи ни една тел. говорница со картички (расипани намерно) за да можат џандарите, заповедници командири да праат пари продавајки телефони?!
5ReTweets17Favorites·Details
#8
На овие што изгласаа двојазичност сакам ќерките да им се омажат за албанци и внуците само албански да им зборат кога ќе им доаѓаат на гости.
4ReTweets10Favorites·Details
#9
Прободени деца со нож во автобус who cares!!!
Повредено куче од деца со петарда everybody loses their mind.
Македонска твитер заедница in a nutshell!!!
4ReTweets7Favorites·Details
#10
Ми беше криво што Столе не даде гол првите три ипол секунди ама кога го видов разочарувањето во неговите очи си викам па он да не сакаше да ја утне бе, па ми текна на хејтериве што го пцујат да изедеа една стотинка од ќутек што он го јаде ќе беа у Негорски бањи на рехабилитација!
1ReTweets14Favorites·Details
#11
Кузмановски
MVP MVP MVP!!!
#EHFEuro2018
2ReTweets11Favorites·Details
#12
Јас и се радувам на 2018 пошто нема шанси да ми е полоша од 2017!!!
3ReTweets7Favorites·Details
#13
Ги исхејтавте празнициве ај сега да се вратиме на болната реалност зашто ви ги исклучија еуроспорт и дискавери!!!
2ReTweets9Favorites·Details
#14
Пред празници згоден, за време на празници згоден, после празници па згоден, не ви се криви празниците шо сте вие такви!
3ReTweets6Favorites·Details
#15
Подобар Филип Лазаров не сме имале на ниедно првенство има дадено 4 гола 4/5 асистенции и само една изгубена топка вчера го бива и него ако знаеш како да го искористиш а за се тоа е заслужен El Comandante RAUL.
#EHFEuro2018
1ReTweets12Favorites·Details
#16
Луѓе ѕвонете еднаш на телефон на сите ни се телефоните во раце ако не сака да збори некој не крева и тоа е случајно ако стварно не видел ќе ви се јави кога ќе види, мислам џабе вртите по 12 пати!
2ReTweets8Favorites·Details
#17
Еден збор: ЛЕГЕНДА!
Толку.
@LazarovKiril7 https://t.co/Rl4LWT2qsL
1ReTweets11Favorites·Details
#18
Најголема желба ми е во следниве 5 години да славам нова година во Австралија напраен пепел на некоја плажа во црвени спидо купаќи и дедо мраз капче.
1ReTweets10Favorites·Details
#19
@kamijon007 Има многу, овој е еден од најубавите
(Нацртан е на школото кај што завршив основно)
1ReTweets10Favorites·Details
#20
Подобро да си играш со животот отколку со женски чувства.
2ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Sport Lifesportlifebet10
2Sasho Andonovdr_koljo8
3Игорче Развигорчеigor_rujo7
4Венцо Утовар-Истоварkamijon0075
5Д.Д.Ј.drndrnjarinja_5
6Caledonia1red2yellow3blu5
7Виктори на денотdevojkata24
8La Perra Friaperra_fria4
9МрТенкЈуmrtenkju4
10ЖРТВА НА РИТУАЛjumalatuoni4