TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Војкица @michaelsaric1
#reach: 82987   ( 194th )
#followers: 7695   ( 249th )
#1
Сеа ќе ви кажам зошто мудриот човек у принцип е ќутлив. Зашто е практичен философ, мора да мисли, да предвидува, да планира, да ствара...
68ReTweets118Favorites·Details
#2
А инаку еве колку пати сакате изговорете го Николас Кејџ, пак ќе звучи како Никола Скејџ и тоа ти е.
64ReTweets123Favorites·Details
#3
Твитај ако си немаш работа.
62ReTweets93Favorites·Details
#4
Малку се потстопив денес; се породила другарка со која десетина години се немаме видено, и на ќерка и' го дала моето име 💞
40ReTweets142Favorites·Details
#5
Скршена насмевка под нејзините раширени крилја.
54ReTweets93Favorites·Details
#6
Да побарав вака да ја направат салатата немаше да ми ја погодат; со целер, портокал, ореви потпечени, суво грозје, пармезан ааа ооОфилија :)
50ReTweets89Favorites·Details
#7
Седнуваш и пред стотици странци пишуваш нешто лично. Некогаш можам, некогаш не сакам, а некогаш ми е незамисливо.
50ReTweets88Favorites·Details
#8
“- Според вас, што е жената?
- Вистината ја сакате? Усовршен маж” :-))
49ReTweets86Favorites·Details
#9
Што е еден живот па и ти, на мене ми го собра во еден црвен куфер.
50ReTweets81Favorites·Details
#10
Најтешко за откривање од болести е она кога ти е болна душата (срцето). После не е проблем, има лек, само што ретко кој открива и признава.
48ReTweets85Favorites·Details
#11
Океј, еве нешто посериозно: животов очигледно мора да се живее. Ама пак, од нас зависи каква смисла ќе добие...
50ReTweets79Favorites·Details
#12
и секогаш ми се спие во погрешно време.
48ReTweets81Favorites·Details
#13
Tips за добри стомачни: истреси ја целата постелина од по дома, и така секој ден.
45ReTweets88Favorites·Details
#14
Неам ја шесто чуло, јас сум шесто чуло.
47ReTweets82Favorites·Details
#15
Ми даде жмигавец полициска кола (маџарска додуша) да ја поминам, на дупла полна линија. Па јас им пуштив четири, па тие на мене кратко блендче... као прави колеги камионџии :-))
41ReTweets98Favorites·Details
#16
ќути сине и ретвитај :-))
48ReTweets71Favorites·Details
#17
кој позер ццц :-) https://t.co/jKtAjkvTgw
38ReTweets94Favorites·Details
#18
Многу љубов и' дојде па му кидна, ама на крај јас си добив поглед од двајцата - ај глеј си работа :-)) https://t.co/H1lHujJibu
40ReTweets85Favorites·Details
#19
мој дом је тамо где си ти... 🎶 :-) https://t.co/bpTbKRRXOP
44ReTweets72Favorites·Details
#20
не ми е проблем што сега пишувам глупости, проблем ми е што утре тоа некој ќе го ретвитне и ќе умирам од срам
41ReTweets81Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1облакoblakpodmore11
2Јефто™jefto101ot7
3Силјан Штркотsiljanstrkot6
4Филизаunejardin5
5ЧУВАРsmensky5
6Inamnogufina5
7💀 Семоќниот Диме 💀dimepupuliev4
8Meto Iliev♈imiteiphone4
9Кроасанкаladyowinterfeii4
10leonidsparleonidspar14