TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shlummutz 💊 @mindinmotionmkd
#reach: 67996   ( 366th )
#followers: 2393   ( 1336th )
#1
Во Кичево никој не донесе дрва па запаливме неколку македонски знамиња.
34ReTweets87Favorites·Details
#2
Тиранската платформа е измишљотина од жмро ботовите и Ж, само да се спаси од затвор.

😍 Прекрасно, graganski😍
30ReTweets61Favorites·Details
#3
Кога дискутираат за двојазичноста, секогаш се бранат со ВМРО крадеше. То се тие чипирани мајмуни со кирилична поддршка.
25ReTweets63Favorites·Details
#4
Здраво Ноличка, ја сум патриот, познавам 2 човечки јазици и уште неколку компјутерски. Да живее Македонија! https://t.co/melH8TZwN7
18ReTweets69Favorites·Details
#5
Бугарија ќе не нарекува БЈРМ. Ахахахахахахахаха папапа, договори и папири.
18ReTweets48Favorites·Details
#6
Каква дебата што имаше за двојазичноста, таква дебата ќе има и за името. Eno opsesvo za site!
15ReTweets34Favorites·Details
#7
За луѓе кои ВМРО ги искраде, многу скапи места ојте на скијање.
14ReTweets31Favorites·Details
#8
Саше Тасевски е само семпл од шарените испрдоци. Одличен репрезент.
11ReTweets38Favorites·Details
#9
Запознајте се со мене преку меме. https://t.co/m7N6bUF71d
11ReTweets35Favorites·Details
#10
Graganka - борец против r e z i m o d, незнајт да сменит поддршка пошо телефонот и бил од Америка. Глуперда до глуперда беше револуцијата, неспособен до неспособен. https://t.co/VjFzHKoFy3
11ReTweets31Favorites·Details
#11
Бев до Стокомак пошо вмро не искраде, и сретнувам мајка и дете и гледа активистка за женски права со бурка. Детето ја прашува мајката:

- Мамо, не е ова Линда Сарсур???
¯\_(ツ)_/¯
10ReTweets33Favorites·Details
#12
Со touchpad го прајв, затоа е малце dank. https://t.co/ujZW5JX82V
12ReTweets27Favorites·Details
#13
Meanwhilings më VMROvit. https://t.co/A6f9auw9sk
10ReTweets31Favorites·Details
#14
Не гледам ништо спорно во сликава. https://t.co/JGJWWDcep3
13ReTweets19Favorites·Details
#15
Ајде уште "нема мењавање на името" и 500 евриќи. Па па па па.
11ReTweets23Favorites·Details
#16
Само благо ретардиран требит да си да веруваш дека овие уличариве ќе донесат нешо подобро. Но вие сте хиперинтелектуални gragani, си знајте.
11ReTweets20Favorites·Details
#17
Кај им текнуват бе шаблонов за твитање пази колку е интуитивен:
Место: небитно
Ликови: Нешто непатријахално, ниту традиционално
Настан: Нешто актуелно; Бадник.
Цел: ВМРО.

Закон, се гледа дека workshopчињата раѓаат со плод. Но тука сме да фрлиме слана.
10ReTweets23Favorites·Details
#18
Во коментарите ќе најдете куртони шо уште верглаат дека Рама збирал поени, како што всушност правеше вмро, и платформата беше само во главите на ВМРО. https://t.co/Xx9LI0XdSm
9ReTweets26Favorites·Details
#19
Кога некој graganin ми се правда дека nese borel zaova https://t.co/0VIGmKG0Fv
11ReTweets19Favorites·Details
#20
Заспаните народи или умираат или се будат како робови.
10ReTweets21Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Стормрејџ 👍👌👊strastniot17
2Игорче Развигорчеigor_rujo16
3Aleksandarsaltwatered16
4Octoberauuttumn11
5Ага без ресорljube_a10
6Nikolanekojnikola9
7Пердуфpikabu008
8André Moussahpomarandzes8
9Дилдо Багинсivogievski8
10Black eyed girlemilica327