TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mindрluмbеr @mindplumber
#reach: 123007   ( 26th )
#followers: 11368   ( 104th )
#1
Драги глупи Жмроњи: Тоа што Милчин го критикува "својот" Заев се вика ДЕМОКРАТИЈА.
Вие името на Сашо Мијалков и ден-денес ви е страв да го кажете гласно.
105ReTweets350Favorites·Details
#2
Оваа една слика е доволна за да се види очајната состојба на скопскиот Клинички центар.
Повеќе личи на улица од Блиски исток, одошто на болница. Уште само камили фалат https://t.co/t3uHUvg4AM
52ReTweets180Favorites·Details
#3
Ја (можда) ќе им ги простев дневниците на апашите од Антикурупциска комисија, да имаа фатено некои политичари/функционери...
Знаете колку случаи има отворено Антикупусиска комисија?
Факинг НУЛА!!! НУ-ЛА
51ReTweets165Favorites·Details
#4
Ќе основам здружение за зачувување на традицијата „Рано утро, шкембе чорба, после секој своја борба“.
Ќе се собираме на шкембе чорба и ќе пееме народни песни од Дејвид Бови.

Од Минисерство мислам да побарам 700.000 денари, за да ми доделат 600.000. Шкембе чорба за сите!
45ReTweets174Favorites·Details
#5
#умоевреме, кога ќе паднеше снег, обавезно правевме голема лизгалница на улицата баш пред мојата куќа, која е на удолница. Лизгање со санки, кеси под гз, легени дигнати од дома...
Тогаш не постоеа денешниве hi-tech облеки, дома се врќавме прокиснати до кожа, и среќни до небо
39ReTweets170Favorites·Details
#6
Чаир е испрскан против пајаци - паркира кој каде сака, врти кој како сака..
Пајак се нема појавено ни случајно, полиција уште помалку (страв им е). Законот престанува кај Бит Пазар, од тука е доменот на ДУИ
39ReTweets136Favorites·Details
#7
Серија од моето детство: Опстанак

(плеј листа со сите епизоди)
https://t.co/0DKx5urjap
29ReTweets134Favorites·Details
#8
Груевски сакаше да изблефира и да се направи голем патриот.
Особено гадно, бидејќи тој прв им понуди на ДУИ да биде донесен закон за јазици, кога не успеа да состави влада.
34ReTweets114Favorites·Details
#9
Денес научивме од прецедникот на Аутокорупциска:
- Извештајот е за интерна употреба
- Она што е во јавноста не е точно,ама не можам да ви го покажам извештајот, затоа што ги има нуклеарните кодови на новите ракети на Путкин
- Свите не мрзив
- Не давам оставка, имам уште за зимање
32ReTweets113Favorites·Details
#10
Глеам дека Бујар Османи, Артан Груби и остала багра одлично ја водат политиката на Албанија..
32ReTweets96Favorites·Details
#11
Да не заборавиме дека Музејот на ВМРО месечно троши по 10.000 евра струја за климатизација на восочните скулптури на вмровци, врховисти и све измеѓу
28ReTweets93Favorites·Details
#12
На сите гранични влезови во Македонија да се стават натписи:
ВИЕ, КОИ ВЛЕГУВАТЕ ОВДЕ, НАПУШТЕТЕ ЈА СЕТА НАДЕЖ
22ReTweets101Favorites·Details
#13
Пред неколку години, од кај жена ми на работа, по повод 8 март, ги носеа во Бугарија, во не-знам-кој-град..
По пат, на одење, падна снег, па го буткале автобусот.
На враќање, автобусот се расипа, па пак го буткале.
И така ...
15ReTweets120Favorites·Details
#14
Добро бе, па што, пуштив солза...
Изгледајте до крај https://t.co/R8ZrsyZK9n
21ReTweets96Favorites·Details
#16
Fun Fact: Мијалков е газда и на Стопанска банка Битола, и на Систина.
Каматата која што нема да ви ја наплатат во банката, десетоструко ќе ви ја земат во Систина..
Мафијата така работи, ограбува https://t.co/zQd2YPVqi9
25ReTweets79Favorites·Details
#17
Добра финта им е ова со регистрирање на вработените во државна администрација, ако не - нема плата да добијат.
Конечно ќе се дознае колку лежилеби примаат плата, а не доаѓаат на работа
24ReTweets77Favorites·Details
#18
80% од вработените во Македонија земаат плата помала од просечната.
40% земаат минималец.
60% земаат 200 евра месечно.
Тука е борбата
25ReTweets70Favorites·Details
#19
На Асани одма нека му дадат условна, тек втор пат му е јавно да тепа некој..
24ReTweets72Favorites·Details
#20
Мистеријата која сеуште е неразјаснета.. https://t.co/cbpzTFgt8U
32ReTweets46Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1i999yi999y119
2EmptyPersonadarkhour_seeker115
3Andrejandrej081104
4Професор Цветковиќtome_corner69
5Maximum Overtrollmaximovertroll68
6Dulle SaviqⓇshushmula65
7Патлак илити пиштолposlediknapik62
8Macedonia Trendingtrendingmk61
9Deda4_pilos59
10Др Арсланагићarslajemenibog57