TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Флопи-Дискета @mrgudam
#reach: 63565   ( 419th )
#followers: 3865   ( 754th )
#1
Тоа сикрет санта у основно го викавме новогодишна литарија. Сите у клас носат поклони се пишеа по бројка. Шо бројка си влечеш од кутијата тоа ти е поклон. Некогаш и со тоа што си го донел го добиваш. Ама стварно среќни деца бевне.
17ReTweets82Favorites·Details
#2
Дедо Мраз фала за шалот. Барав повише топлина во 2018 ама тука некаде сме. Живели и среќна нова на сите https://t.co/3TZPFqOzMQ
5ReTweets76Favorites·Details
#4
Да не изумам до после
Среќна нова година од #ФичлакНаДенот од убаини да не куртулите во 2018 https://t.co/BiZtJ2Am2F
6ReTweets23Favorites·Details
#5
#ФичлакНаДенот ви посакува среќна нова may the force be with you https://t.co/sFpZrA9fjf
2ReTweets29Favorites·Details
#6
#7
Негде завејало снегче а?
#ФичлакНаДенот https://t.co/LgEDTSEDMr
3ReTweets20Favorites·Details
#8
Фалеше и #ФичлакНаДенот за проектот "Скопје2014" https://t.co/zqotjx5KEX
3ReTweets19Favorites·Details
#9
60 години фичлак https://t.co/izFvOn8XQP
3ReTweets17Favorites·Details
#10
Мамо мамо намести масата. https://t.co/q2R4O3bkbR
0ReTweets22Favorites·Details
#11
Воа е тоа што го викате "недела ден за одмор" https://t.co/dv4fHOvXJk
2ReTweets14Favorites·Details
#12
Некои нешта не можеш да ги објасниш. Како ова...
#ФичлакНаДенот https://t.co/xMYqrak4UE
3ReTweets11Favorites·Details
#14
Добро утро. Петок ли е или уште да спијам?
3ReTweets8Favorites·Details
#15
Dinner for one served... https://t.co/CCj0kvxYqX
0ReTweets15Favorites·Details
#16
@StojanceTrajkov Руска ја викаме наа киселата у тегли сецкан морков карфиол зелен патлиџан и зелка
2ReTweets9Favorites·Details
#17
Два хаштага у една слика #ФичлакНаДенот #НаТочак https://t.co/vmQUgvO2CK
0ReTweets15Favorites·Details
#18
Добро утро у новата.
Кој треба кафе да вари?
0ReTweets14Favorites·Details
#19
Добро е имам црвено вино отворено.
Лошо е што нема со кој да го пијам.
1ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Д.Д.Ј.drndrnjarinja_43
2Џудитkroffni4ka43
3Poison Ivyhedera_genus38
4Кукуњавскаemmyllija22
5Таинственото детеtainstvenodete18
6Пердуфpikabu0016
7Поглиачиsmoothmanmk14
8Jasbrlabrla13
9EmptyPersonadarkhour_seeker13
10(Л)УТКАmajaska13