TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

вина невина @nalutilus
#reach: 105271   ( 73rd )
#followers: 3988   ( 725th )
#1
Преговориве со Грција ни се у фазон: „жена ми сакаше мачка, а јас неќев, па направивме компромис и земавме мачка“
94ReTweets274Favorites·Details
#2
„Злосторство и условна" - Фиром М. Достоевски
74ReTweets229Favorites·Details
#3
Одговорно тврдам дека купување карти за патување е еден од најубавите начини да биднеш инстантно среќен
36ReTweets186Favorites·Details
#4
МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА!!!11 https://t.co/GN63Rgi5hX
41ReTweets166Favorites·Details
#5
На масава јас, другарка1, другарка2, дечкото на другарка1, дечкото што ме свиѓа мене ама има спиено со другарка1 , при што она не знае дека јас и другарка2 знаеме за тоа, а дечко ѝ не. Just smile and wave
18ReTweets166Favorites·Details
#6
ќе ти се насмее бебенце дур чекаш ред на каса или се возиш во автобус и одма ти е поубав денот, неделата, месецот, животот 😍
23ReTweets151Favorites·Details
#7
Замисли се плашиш и има кој да те гушне.
28ReTweets111Favorites·Details
#8
Во последно време на тл имам чувство ко да седам со моите и со нивно друштво дојдено на гости. Тие се муабетите: жената/мажот, децата, манџата, кафаната, учителката од школо на синот, по некое хехе, државава не чини, се фатив у кичмата.
16ReTweets131Favorites·Details
#9
Значи не може без причина преку ноќ да се губите од животи на луѓе што ве сакаат и да се вратите кога ќе ви текне
29ReTweets81Favorites·Details
#10
Има еден град, сум била двапати. Првиот пат се изгубив, вториот пат се најдов. Никогаш не беше до градот, секогаш беше до мене.
20ReTweets94Favorites·Details
#11
И ако за нешто сум добра во животов, тоа е префрлање вина на себе за се, за туѓи грешки, за околности, за одлуки, за сопствените чувства, за се - за се сум јас виновна.
20ReTweets92Favorites·Details
#12
На золвата јатрва ѝ од баџанакот ќерка му шурата на свекорот, е па старосватот негов, го знаеш https://t.co/FMVQgRiMEF
14ReTweets76Favorites·Details
#13
да добивав по денарче за секој поклон од пандора што го видов синоќа и сабајлево на инстаграм, ќе си купев и јас поклон од пандора
13ReTweets79Favorites·Details
#14
Среде соба високо фрустрацијата ми стои и ја красат анксиозности во илјада бои 🎶
9ReTweets84Favorites·Details
#15
Ова е прав момент да се сетам на една вечер кога во кафана не испраќаа мене и другар во туѓина, па чекаме ред за во вц и ја пуштив певаљката да оди пред мене дека не смеела да се задржи многу и после на секоја втора песна викаше „само за девојката од Германија“
5ReTweets95Favorites·Details
#16
случајно паднавме со една колешка на муабет од каде сме, кажувам дека сум од Македонија, вика: „ааа па јас во Офенбах сум порасната, таму многу Југословени има, вашиов турбофолк е топ музика, баш кај мене на улица има еден балкански клуб, редовно одам“. ЌЕ СЕ У-БИ-ЈАМ, ќесеубијам
7ReTweets83Favorites·Details
#17
Еве гледам инста сториња и особа што од сабајле беше во теретана, испи смути, беше на фризер, се нашминка и сега нѐ поздравува од кафенце, тукушто објави слика кај што ни кажува колку е силна, храбра и истрајна, плус убава. Обожавам мотивациони пораки од вакви паталци 💕
6ReTweets54Favorites·Details
#18
за сите испити досега сум се тешела „ај бе не е квантна физика, шо му се секираш“, епа сега стварно имам квантна механика за полагање и солзи сами капат прости ми
1ReTweets67Favorites·Details
#19
На оваа пара што ја давам за факултетов досега силикони ќе ставев и ќе пеев по кафани па ќе се омажев богато
3ReTweets59Favorites·Details
#20
Со Визер имам однос како да сме 20 години во брак, а тој пијаница и ме тепа. Сакам да го баталам, ама не можам без него, го сакам...
7ReTweets46Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Evianaveevian43
2Igorspacebloomp25
3Сара Македонскаsaranajjakasara22
4Poison Ivyhedera_genus18
5Нур Џаханnur_jahan116
6Поглиачиsmoothmanmk15
7БабаКаља ❄️katemagritte15
8pardon my frenchlilika_____13
9Joséfina 👑tetkatrende12
10Директоротthedirektorot10