TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 42086   ( 812nd )
#followers: 600   ( 5154th )
#1
Најжалното од интервјуто со Сашо Тасевски ми е како се обидува да се дистанцира и да негира дека бил дел од Шарена Револуција. Сите од Павле до последниот вработен функционер ви забија нож во грб, а вие слободно мислете дека сте подобри од луѓето што гласаат за Груевски.
16ReTweets45Favorites·Details
#2
Цел ебан Сдсм го нарекува Илија Димовски Гебелс, ама тоа не ве тригнува, и тоа не е играње со Нацизам, само на Гоце му се утуривте за Наци поздравот. Кур да пушите сите до еден.
11ReTweets25Favorites·Details
#3
Уста нема да отворите против законот за јазици, ботови едни.
7ReTweets17Favorites·Details
#4
Од популарните што деактивирале, денес ги издвојуваме Џулиан Асанж и Влатко Вердер.
5ReTweets11Favorites·Details
#5
Христијан Мицковски ми личи на човек што излегол од некој стартер пак на @Vajldy.
4ReTweets13Favorites·Details
#6
Ќе се договорите што е? https://t.co/vkSyyXUcBZ
4ReTweets11Favorites·Details
#7
Оваа глупост што ја прочитав cannot be unseen. https://t.co/oLYB3kfD1v - via:@RadioMOF
4ReTweets10Favorites·Details
#8
@mindinmotionmkd @Hedera_Genus ме блокираше баш затоа што имав исто мислење како што има она сега. Иронијата не се трпи брате.
3ReTweets6Favorites·Details
#9
Празнично :)) https://t.co/gT6MU9c2Nl
1ReTweets11Favorites·Details
#10
Го поддржувам бојкотот на парламентот од пратениците на ВМРО, ама исто така очекувам да се откажат од платите, или да ги донираат во добротворни цели. Знаеме дека СДСМ во периодот кога бојкотираше, земаше плати. На вас е да докажете дека сте подобри, како што тврдите.
2ReTweets5Favorites·Details
#11
Од моменталните политичари на власт или во опозиција сакам само да го зачуваат уставното име и идентитетот на државата. За други работи ќе мора да причекаме на некоја подобра генерација.
1ReTweets7Favorites·Details
#12
Нема потреба да замарате со вашите атеистички ставови во овие празнични денови. На никој не му е гајле што и како мислите за Господ, верувајте барем во тоа :)
1ReTweets7Favorites·Details
#13
Со Ранко Србак фатив да се расправам, па дали сум ја до толку очаен?!
1ReTweets6Favorites·Details
#14
@NoLuckMakedonec Полека стануваат бетер од Вмровските ботови, ама што е па чудно кога идол им е Саше Политико...
1ReTweets5Favorites·Details
#15
Бог се јави мили мои Православни Христијани!
0ReTweets8Favorites·Details
#16
Некој да и каже на cis припадничката на белата раса дека нашиот народ бил 5 века под Турско ропство, па под Српско/Бугарско, па се до 91 немавме видено што е независност. Може нема да се бламира со такви колумни пак...
0ReTweets8Favorites·Details
#17
Скопје е најубаво преку ноќ 😍😍😍 https://t.co/k7Fnl7xPGE
0ReTweets7Favorites·Details
#18
Немам ништо против фрлање по крстот, баш убава традиција. Проблемот ми е што тоа го наградуваат со материјални богатства.
0ReTweets7Favorites·Details
#19
Не се разбирам многу од ракомет, затоа и не коментирам поединци или акции. Само гледам и се радувам или плачам :))
1ReTweets4Favorites·Details
#20
@lpvistinskicoek Забрави дека имамо работу сс заебани интелектуалци едуцирани за време Маршала 😂
1ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Jasna Koteskajasnakoteska17
2Лично Јаdevojchetoli16
3Хер Искендер Пашаpashaiskender16
4Black eyed girlemilica3215
5Битолчанкаbit0lcanka14
6Дарлаmitevskad13
7Wannabeiskulirana12
8Господин Артан Грубиlpvistinskicoek11
9Zarko Ristovskidecimalfawn421010
10Cineplexx MKcineplexxmk10