TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

облак @oblakpodmore
#reach: 76940   ( 263rd )
#followers: 2858   ( 1101st )
#1
Кога беше Југославија у цел свет можеше да идеш со црвениот пасош!
*бил еднаш до Ниш
58ReTweets184Favorites·Details
#2
Јебеш вистина ако не е сурова
34ReTweets65Favorites·Details
#3
се предлага намалување на патните трошоци за пратениците... А Б Е У К И Н Е Т Е Г И
26ReTweets71Favorites·Details
#4
а кој те излажа тебе дека ќе биде лесно?
26ReTweets60Favorites·Details
#5
Најбоље е да ти е супер
26ReTweets50Favorites·Details
#6
Кога се работи за прасе, права свиња сум
20ReTweets51Favorites·Details
#7
го бараш даљинското низ цел кревет, цела соба ,цел стан, цела зграда, а оно да ти било завиткано у ќебето и паѓа у пируета и се крши на миљон делови
17ReTweets60Favorites·Details
#8
Христос се роди https://t.co/8wPxDWfx9e
15ReTweets54Favorites·Details
#9
- Среќна Нова Година :)
- Имам дечко
17ReTweets47Favorites·Details
#10
Нема ништо појезиво од мањак....ја поштуем иницијативата #СегаКажувам и ги охрабрувам сите што имале непријатно искуство тоа да го кажат
14ReTweets50Favorites·Details
#11
Која генерација си?
Салт ен пепа
12ReTweets50Favorites·Details
#12
Два моменти кои те извадиле од памет, а се апсолутна вистина: моментот кога сфаќаш дека нема да живееш вечно и моментот кога сфаќаш дека ќе живееш вечно
16ReTweets32Favorites·Details
#13
Очи боја пача
13ReTweets33Favorites·Details
#14
Да, точно е, се имам изгубено у Врање
11ReTweets34Favorites·Details
#15
целиот свет ми смета кога ти не си тука...
13ReTweets27Favorites·Details
#16
ми фалиш ко Њ у спанаќ
12ReTweets30Favorites·Details
#17
пред 20 години у Белград една девојка ми рече - "јао, шта си ти неваљао" и јас се натажив, за да пред некој ден дознам дека тоа уствари значело дека сум и се свиѓал....е ај сеа
11ReTweets32Favorites·Details
#18
еднаш ме имаат запросено на бадников оган...се заебавам, не сум бил никад, али чувствував притисок и јас нешто да кажам за темава
10ReTweets34Favorites·Details
#19
нашле 120 кила марихуана у Арачиново...па бар тоа да го изгорат у Дрисла...
9ReTweets37Favorites·Details
#20
Ајде сјеби ми го твитот со глуп риплај, да видам нешто
11ReTweets27Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Војкицаmichaelsaric17
2Nursе💉sestrati5
3Фејunejardin4
4ТвитеротНаАнаФранкbox_kiki4
5Aнгелangelmkd4
6Libertas.mklibertas_mk3
7Nea Chlamydiaschiffer_pg143
8Les meraqueslecaffeine2
9Јас Анаjassumana2
10JustJasmine💐jass_dzb2