TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vvvila @omnivila
#reach: 103597   ( 79th )
#followers: 4074   ( 709th )
#1
На 77ми роденден на дедо ми цела фамилија на ручек, паѓа инсајд џоук што трае 50 год, сите се смеат три минути до солзи, до зајдување, до држење да не ти излета храна од уста. За вакви работи ми се живее 😂
46ReTweets243Favorites·Details
#2
"Отвори го умот" is not available in your country.
44ReTweets91Favorites·Details
#3
За секое "не ми е гајле" од животот следува едно: "е сеа ќе видиме колку не ти е гајле".
31ReTweets80Favorites·Details
#4
Измислиле машина за диплење алишта. Не сум неуредна сиромашна сум.
27ReTweets88Favorites·Details
#5
Немам мисли, немам твитови, немам ништо.
29ReTweets78Favorites·Details
#6
Ја користиме приликава да ги поздравме сите oние кои ќе си гризнат од газот еден ден за своите одлуки 😂
29ReTweets74Favorites·Details
#7
Ова се тие денови на совршено време и блага депресија кога шетам пешки сама низ Скопје со саати и уживам највеќе на свет.
25ReTweets81Favorites·Details
#8
На братучедка ми малиот: мамо знаеш дека Петар е висок ама и татко му е мн висок? И на Дарко татко му е мн висок а и он е висок. И Стефан е висок ама и татко му е..
Братучедка ми: Добро, и?
Малиот: Па ти не си пребирала изглеа многу со тато.
24ReTweets70Favorites·Details
#9
Ја сакаат Македонија ама од далеку, од Америка.
И бившиот така од далеку ве сака лол лоли лоли.
25ReTweets64Favorites·Details
#10
На база на кризите, испадите и болестите ојачуваме и стануваме подобри личности.
Во добри и мирни услови само си уживаме во сопствените неосвестени кретенизми.
29ReTweets48Favorites·Details
#11
Повеќе пати ми идело да врискам на глас од што болело, a сум се понашала нормално. Нишо страшно.
27ReTweets52Favorites·Details
#12
После неколку привремени симпатии решив малку да сум заљубена у себе.
22ReTweets66Favorites·Details
#13
Премногу си се лажеме сами себе, таму се заебуваме.
26ReTweets52Favorites·Details
#14
Сами си ја создаваме судбината од која се плашиме.
24ReTweets54Favorites·Details
#15
Само ако почнеш да ги разбираш световите на другите можеш да речеш дека имаш и твој свет.
25ReTweets45Favorites·Details
#16
Дома ми е средено пошо имам премногу за работа и за учење.
19ReTweets58Favorites·Details
#17
Од машки, само од "традиционалните" бегајте, со другите горе-доле има разбирачка.
14ReTweets70Favorites·Details
#18
-Што ти вели срцето?
-Гиро... Гиро... Гиро....
20ReTweets51Favorites·Details
#19
Дали и вие си отворивте твитер коа ви го скршија срцето или до мене беше глупо-тужната?
15ReTweets62Favorites·Details
#20
Нивно е да тресат глупости, мое е се' да им памтам.
19ReTweets49Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1André Moussahpomarandzes13
2Методија Белевскиmetodija6912
3leonidsparleonidspar112
4Хер Искендер Пашаpashaiskender12
5г.Влатко Вердерvlatko_werder11
6зомби 💀zombific10
7Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski8
8Еск0барeskobar_od_sk8
9Алекс 🇩🇪enginebluewater7
10Коментаторотpece_juventino7