TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марко @ortographia
#reach: 85597   ( 188th )
#followers: 5039   ( 521st )
#1
when reality hits you https://t.co/Tu6k5pT602
177ReTweets382Favorites·Details
#2
деќки, на другар брат му пицеријата му ја затворија за 10 денари надвор од каса, 3000 евра казна. Дрисла врши геноцид, 8500 евра казна.

јебена смешка од држава и систем.

СМЕШКА
92ReTweets223Favorites·Details
#4
за состојбата на младите у државава највише ми е жал што немаат сите можност добро да заработат и да шетаат у своите 20ти, да видат свет и да им се прошири светогледот.
14ReTweets69Favorites·Details
#5
деќки отворете #SerbianHogwarts има смеење за сите пари фала
22ReTweets44Favorites·Details
#6
Дечки, некое дворно место/плац од околу 50-100м2 за стационар за кучиња во околина на Скопје (Соње, Визбегово итн)?

Фала за РТ :)
17ReTweets4Favorites·Details
#7
дечки, некој адвокат за правна помош при основање NGO во Скопје?

Фала за РТ!
13ReTweets4Favorites·Details
#8
тимот се сака и кога губи
5ReTweets17Favorites·Details
#9
луѓе моментално полнат пластични шишиња со водата од Дрим каде што се фрли крстот, па има ли некој нормален во оваа земја
4ReTweets19Favorites·Details
#10
не знам, ваљда океј е да не си расположен за нова година и да сакаш да си одиш дома, онака, океј е.
1ReTweets25Favorites·Details
#11
jebem ti srbi so elka od 83000 eura pa nie iame 3 žalni vrbi za 250000 i toa cela godina stojat, ne samo za nova godina
3ReTweets15Favorites·Details
#12
плаќање данок оди под рака со доверба во институциите. let that sink in.
5ReTweets9Favorites·Details
#13
девојкава со знамево ми го напраи денот
3ReTweets15Favorites·Details
#14
у животов да иам пари за сите кучиња што ќе ги видам да ги згрижам и сите блиски да им плаќам психолог ако не можат они, како би работеле на своето ментално здравје.
2ReTweets14Favorites·Details
#15
ало дечки 111/120 иам на тоефл шо пие кафана
0ReTweets20Favorites·Details
#16
Оваа година решив да се посветам на учење. Не традиционалното учење за испит, туку учење нови нешта, учење како да учиш подобро. Што придонесува кон тоа, како тоа влијае на твојот мозок итн. Почнувам денес.
0ReTweets16Favorites·Details
#17
јебен фиром на луѓе не им е добар миленикот, не одат на ветеринар прво прашуваат по фб и добиваат damu sserbet совети јебем ти интернет не е за секој
1ReTweets12Favorites·Details
#18
облечи сиви тренерки, she’ll appreciate it.
0ReTweets14Favorites·Details
#19
у србија левијатан разбиле мрежа на злоставување животни во кои биле умешани политичари, ние уште се туфкаме за борбите со кучиња и никој не превзема акција. нека дојдат на едно пола година кај нас дечкиве, ќе решиме вакви срања без проблем.
1ReTweets11Favorites·Details
#20
деќки да ви честитам уште од сега среќна нова година, не знам дали ќе ме боли кур на 31ви фала на разбирање
1ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ЖРТВА НА РИТУАЛjumalatuoni11
2Скорќеkapnkrk7
3Ентропијаsanjalazanja6
4(Л)УТКАmajaska6
5СЕКУЛАРНАvidanadesign5
6гцб.gogooow5
7Брусница Вејнthebatladym3
8ASUS ROGasus_rog3
9Snezhanalalahtootoot3
10ЈБургундиjburgundi3