TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Logicarot @osnovna_logika
#reach: 8625   ( 2439th )
#followers: 372   ( 7706th )
#1
Шарени и поддржувачи на сдс, значи како ве изработија @SDSMakedonija за функции и @AmbBaily со deep state за свои интереси до тој степен да велите дека ви е сеедно дали сте МАКЕДОНЦИ или никој и ништо. Тоа ви го кажува вашиот капацитет.
14ReTweets29Favorites·Details
#2
Слушам денес еден член на сдс. Се нервира и вика како сега сите зборувале за загадениот воздух и дека во времето на ВМРО сите молчеле. Премолчив, оти знам дека е испран во мозокот и ги заборавил протестите за чист воздух на челниците на сдс. Бреј на што апој ќе беа?
3ReTweets10Favorites·Details
#3
најдобро е да си достоинствен, искрен, верен, чист и да си држиш до збор. во спротивно кога тогаш ќе дојде момент и ќе се чувствувате како гнидата на сликата, а уште полошо ќе биде ако вистината пред очи ви ги извади вашето чедо, дете и ви ги постави истите прашања. https://t.co/CEkrjLQooy
2ReTweets7Favorites·Details
#4
Ѓупци, не се лутете кога за измама, нелојалност, питачење, неписменост и профит ќе се рече дека е ЃУПСКА РАБОТА. Со чест на исклучоци. https://t.co/QZiPJWyDpj
1ReTweets8Favorites·Details
#5
El Comandante, Руското вијание во МАКЕДОНИЈА, вошко @AmbBaily, поздрав од @Russian_Emb_MKD. Радост неизмерна!!!! Гордост неизмерна!!! Оти? ОТИ ЗАСЛУЖУВАМЕ!!! GOD is great!!! GOD is magnificent!!! А КОГА РАКОМЕТАРИТЕ ЌЕ ГИ СТАВАТ И.Д.,В.Ј., Б.И. и Б.Д. под дресот да не се чудите!! https://t.co/J09TMAY9u2
1ReTweets6Favorites·Details
#6
стратегијата на амбасадите кои и мислат "добро" на Македонија за паѓање на морал и малерозување :D https://t.co/ZZ2efgZfBl
1ReTweets6Favorites·Details
#7
не знам што току фама околу тоа што професорката општела со малолетниот ученик? нека не се секира можеби ќе биде новиот претседател на франција. новиот наполеон. или зависи од која ложа и семејство си? https://t.co/A0yYgHkQv5
1ReTweets4Favorites·Details
#8
@LOshGZE @Stopareska @saltwatered современи концентрациони логори. создавање на безвредосни, безкоренски нации, народи и роботи на современото корпоративно општество
1ReTweets4Favorites·Details
#9
@Russian_Emb_MKD дали се согласувате и имате нешто да додадете на изјавата на современиот светски тиранин? https://t.co/XHGPelhuKZ
1ReTweets2Favorites·Details
#10
во контакт центарот на @SDSMakedonija:
per sqip shtytje 1
за новомакедонски(славомакедонски) притисни 2
за покачување на акциза(а со тоа на се останато) прес 3
за мајка б'лгарија натисни 4
за воздух немаме копче
ЗА ЖИВОТОТ
разговорот ради квалитет ќе биде снимен од @AmbBaily
1ReTweets1Favorites·Details
#11
@EHFEURO check you grammar. i can recommend very good schools and teachers and professors. https://t.co/UQarXJ7tap
1ReTweets1Favorites·Details
#12
Секој од нас во градовите, селата, населбите, маалите, училиштата, факултетите си имавме "херој". На истиот тој му велевме браво царе, "хероју" наш, бидејки немаше друга будала или особа без мозок да го направи тоа што тој го правеше. https://t.co/1DFVloAya8
0ReTweets4Favorites·Details
#13
@LOshGZE @Stopareska @saltwatered па и за некрофилите и за педофилите природата така решила според либералната демократија. а бе наредните колена на сите тие подджувачи да им се такви за да се истребат сами од себе.
0ReTweets2Favorites·Details
#14
@SasheIvanovski @sedesava @AcoMalio жал ми е што имаме иста титула,електро инженер,ако воопшто заврши. си го гледаше другарчето сношти? заедно бевте на иста обука. може не во исти групи , лабораториски, но сепак во исти изборен предмет. тој поќе ќари од тебе. ти пиши пцовки и надевај се дека црпнатиот ќе ти поможи.
0ReTweets2Favorites·Details
#15
МАКЕДОНИЈААААААА !!!!! ПАЗЕТЕ СЕ МАКЕДОНСКИ НАВИВАЧИ ОД ЗАГРЕБ, ДОКОЛКУ НЕ ПРОДОЛЖУВАТЕ ВО ВАРАЖДИН КОГА ЌЕ СЕ ВРАЌАТЕ ВО ТАТКОВИНАТА МАКЕДОНИЈА, НА ГРАНИЦА ДА НЕ ВЕ ЗАТВОРАТ ПОД ОБВИНЕНИЕ ТЕРОРИСТИ !!!!
0ReTweets2Favorites·Details
#16
@seirdotmk Бонева е демоде, но сепак е мерка во СИ системот за патни трошоци. https://t.co/LjGb7MiYN0
0ReTweets1Favorites·Details
#17
Зарем не ви текнува дека @Zoran_Zaev по пораки им кажуваше на сите дека од горе(CIA, deep state) го спремат за премиер? Си го спремија и си го донесоа за да ја уништи сопствената татковина и направи геноцид на сопствениот народ и нација. Најмилото да ти страда ИЗРОДУ!!!
0ReTweets1Favorites·Details
#18
@SasheIvanovski @AcoMalio си имаш и ти пациенти. секоја чест што успеваш да ти манат срценце. кутрите, ако се реални, им нема спас.
0ReTweets1Favorites·Details
#19
@salazaroski ping шарени изроди, @Zoran_Zaev , @o_spasovski , @PavleBogoevski , @IvanaTufte , останати клети предавници и обични граџани кои го симнувавте режимот!!!
0ReTweets1Favorites·Details
#20
@kalapetroec @sedesava @Russian_Emb_MKD и што останува?да ги турниме ѓаките?некои се учени така, некои не...некои биле гемиџии...некои петре лигушо и таќу вале...некои сонувале и направиле прва република во европа...некои биле и се со династии...само ќе речам ние не сме генерацијата...но генерации и генерации следуваат
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Зоран Заевzoran_zaev3
2Amb. Jess Bailyambbaily3
3Посольство России МКrussian_emb_mkd3
4Dimanodimanovski3
5РеАниматорdrherbert_west3
6🧘🏼‍♂️Султанија-Та🧘🏼‍♂️sedesava2
7Sashe Ivanovskisasheivanovski2
8Aleksandarsaltwatered2
9Ацо Меракоacomalio2
10Пази ЛЕЏАloshgze2