TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пепа Јоноа @pepajonoa
#reach: 84437   ( 176th )
#followers: 2845   ( 1114th )
#1
Ќе се насмевнеш и ќе продолжиш. Ко секогаш
97ReTweets180Favorites·Details
#2
Ниеден ѕид не е' толку висок & непристапен, ко оној издигнат од нашите стравови.
64ReTweets129Favorites·Details
#3
На крајот на краиштата сепак сум само човек. Некои грешки ме прават мене, некои ги правам јас.
66ReTweets112Favorites·Details
#4
Немам страв од летање, пострашно е да одиш по земја. Таму се сите ѕверки.
56ReTweets126Favorites·Details
#5
Не дозволувајте да ве стават во рамка, ако таму не ви е местото.
57ReTweets114Favorites·Details
#6
Најголемиот мотив била и ќе биди...љубовта.
60ReTweets104Favorites·Details
#7
Кога ве ставаат на тест, не се вознемирувајте. Ем ги учите луѓето, а уште повеќе себе.
56ReTweets104Favorites·Details
#8
Едни ќе нé скршат, разочараат, за други да ни ја вратат пак вербата во нас и во нив. Луѓе ...❤
58ReTweets97Favorites·Details
#9
Стани, исправи се и покажи си дека можеш. Дозволи си луксуз да ги разочараш...со тоа што ќе успееш.
57ReTweets100Favorites·Details
#10
Го сакам звукот на тишината. Само тој умее да ме соочи со ... себе.
52ReTweets101Favorites·Details
#11
Не ни é виновен врвот ако не сме го освоиле. Нашите очи го потцениле патот до него.
54ReTweets84Favorites·Details
#12
Најдобрите претстави се играат зад...завесата.
43ReTweets101Favorites·Details
#13
Се соочив со она што мислев да си, за да те прифатам тој што си.
47ReTweets87Favorites·Details
#14
Само во твоите очи видов божилак и по секоја солза беше посјајно. Знаев дека ќе ми фалиш💗
44ReTweets80Favorites·Details
#15
Само тој умееше низ смеа да ме расплачи.
35ReTweets80Favorites·Details
#16
Со простувањето сум начисто. Одамна им простив. На ред се искушенијата. Трпение Пепа, трпение.
34ReTweets75Favorites·Details
#17
Се собираме на прозорецот на сеќавањето и пееме химни на душата од друго време. Штефан Тумуруг
34ReTweets59Favorites·Details
#18
Во потрага по парите, се губат дијамантите. #старанародна
30ReTweets63Favorites·Details
#19
21gr. Само толку, а премалку простор за неа. А Tаа на врвот од ❤ спие. Да, за душата зборам.
27ReTweets65Favorites·Details
#20
Ноќва и' ја препуштам на Месечината. Само таа умее во темница да го најде својот пат и ѕвездите кои ја чекаат баш неа. #Љубов
29ReTweets52Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1BogBogdanbogbogdanovic98
2Snezanasnezana2828988247
3👑 Black Demon 👑panev_sase27
4_Ерл_Хикиmorientesangel24
5Evianaveevian22
6една неБитнаnanu9900122
7Obicnaobicnaskroz19
8ZAGORKAtreljara18
9Aнѓеле Беangelebe17
10Мимикријаmajaspasovska116