TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џонтра Контра @pnctovski
#reach: 2197   ( 3660rd )
#followers: 580   ( 5350rd )
#1
Добро бе, уште немаат измислено нешто што може да собере сѐ она што останува во тегла.
Пола саат веќе гребам со лажица и не се откажувам.
1ReTweets3Favorites·Details
#2
Дождов влагање без кочници.
0ReTweets3Favorites·Details
#3
Овој што даде лев жмигавец, а сврте десно, ме потсети на вицот со тој што го бркал громот.
Овој стварно не знам што го бркаше.
0ReTweets2Favorites·Details
#4
Се закачив за квака, а не сум дужен.
0ReTweets2Favorites·Details
#5
Можеби сум и единствен што става чај место вода/млеко во шејковите.
0ReTweets2Favorites·Details
#6
@Shisharka_ @NeMiEShvalerka Инженерство на место.
0ReTweets2Favorites·Details
#7
Многу се погодни вакви сончеви денови во зима. Кога ќе се вратиш во кола и внатре е топло.
0ReTweets2Favorites·Details
#8
@kulminatorka @gjorgjic Те молам, воздржи се.
0ReTweets2Favorites·Details
#9
@Ref @katiestrummer Искрено и јас овој спреј што го користам не ме гори воопшто, а и не знам дали ми помага, дали ќе ми помогне. Едно знам, дека кога ќе дојдам дома, ќе си врзам бибер и ракија со марамче околу врат и завршена работа преку ноќ.
0ReTweets2Favorites·Details
#10
Абе топ шетња, топ сѐ, него сеа што правиме со депресијава?
0ReTweets1Favorites·Details
#11
Некогаш за некои работи сум премногу во длабокото.
0ReTweets1Favorites·Details
#12
Левата нога под листот ми е сјебана, не можам да газам лесно. :(
0ReTweets1Favorites·Details
#13
@ortographia Bunny hop и немаш гајле :)
0ReTweets1Favorites·Details
#14
Многу јака работа е да имаш другар, физиотерапевт.
0ReTweets1Favorites·Details
#15
Се е поплавено, мме.
0ReTweets1Favorites·Details
#16
@gjorgjic Не јадам леб :(
0ReTweets1Favorites·Details
#17
@bebence_malo Ама не фаќам до доле :(
0ReTweets1Favorites·Details
#18
@gjorgjic Џорџ, не ме учи на лоши работи!
0ReTweets1Favorites·Details
#20
@TiliaIv Дали ти ја имаше улогата на медијатор?
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1RēnåTabaad_influence12
2Божицаkulminatorka7
3Маркоortographia6
4Џорџgjorgjic5
5Хаклбери Фина 🌀katiestrummer4
6Даниелаdaftkens2
7вина невинаnalutilus2
8Rubin Jovanoskirubinbt2
9(Л)УТКАmajaska2
10Били Џин Боровницаnemieshvalerka1