TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јасмина @pozitivanadenot
#reach: 10104   ( 2320rd )
#followers: 871   ( 3688th )
#1
#Чувството кога едната година ти завршува, а другата типочнува со добро дело. Мало за тебе, но големо за другиот 👼👼👼 #ДоброУтро убави. Јас работно. Вие арни?
0ReTweets9Favorites·Details
#2
Откако знам за ракомет Македонија игра против тим и против судиите. Ама ги еееееее.... Македонијааа!!!! '! '
1ReTweets6Favorites·Details
#3
Како растам сè повеќе уживам да ги гледам родителите како стареат заедно. Знам дека за брзо ќе си заминам од дома па решив да уживам во секој ден поминат со нив.
1ReTweets5Favorites·Details
#4
Добро било да правиш две торти. Поубавата за колегите, другата за фамилијата. И сите среќни, задоволни, и заблажени 🤗🤗
0ReTweets7Favorites·Details
#5
@Bit0lcanka Многу се, а срам мибе да се фалам. В година повесели. 🤗🤗
1ReTweets2Favorites·Details
#6
@StojanceTrajkov +1 само љубовта е пократко време и не играм фудбал, ама љубам ракомет 😎😎😎 Се важи?
1ReTweets2Favorites·Details
#7
Прв пат во животот ми направија фризура, заврши снимањето и си легнав таква фризуросана😕 И денес, нормално, низ Корзот да видат дека и јас можам да шетам како од свадба вратена 🌞🌞
0ReTweets4Favorites·Details
#8
Видов дека сум можела и да работам и да шетам и да не се наспијам, а ни алкохолот не бил толку лош. Како беше - нова година, нова јас? 😉😉
0ReTweets4Favorites·Details
#9
Вака политички и статистички неписмена да си прашам - колку јазици се зборуваат во Македонија, покрај македонскиот? Само уште еден или уште 5-6? #ФалаНогуПријатно
0ReTweets4Favorites·Details
#10
#Чувството кога ќе си ја исполниш желбата три дена пред крајот 🤗🤗🤗🤗
0ReTweets3Favorites·Details
#11
@more_nova Секако. На другиот крај од друг континент ако треба. Му реков - каде и да замине на планетата јас одам со него. Љубев е, не играчка 😉😉
0ReTweets3Favorites·Details
#12
Се' што сакам во моментов - да се испреплетат нашите тела и да водиме љубов онака бавно, тивко, страсно. Дали и тој, таму далеку, може во сонот да почувствува колку го посакувам? Дали! 😢
0ReTweets3Favorites·Details
#13
@aureliius1 Не. Преживеа.
0ReTweets1Favorites·Details
#14
@aureliius1 Да ги положам сите испити за една од лиценците што си ги ветив 🤗
0ReTweets1Favorites·Details
#15
@Arkenstone28 Фалаа. Исто. БМислам дека за работа на празник и во недела заслужуваме уште по едно к-15 😁😁
0ReTweets1Favorites·Details
#16
@Arkenstone28 А да ми си жив. Кога ќе се кандидираш за министер да ми кажиш 😁
0ReTweets1Favorites·Details
#18
@JullianHuxley Некогаш и зборовите имаат значење, посебно ако не ги разбираш 😕 Затоа ако ме налутат je vaix commencer a parlais en français 🤓🤓
0ReTweets1Favorites·Details
#19
@JullianHuxley Oh quell plesire 🤗🤗🤗🤗
0ReTweets1Favorites·Details
#20
@Aleksandarr88 Поубав благослов амин.
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Aleksandararkenstone284
2⭐Бунтовничката⭐buntovnickata3
3Boza E,epa sto I :)aureliius12
4Atlas Mappsjullianhuxley2
5Битолчанкаbit0lcanka1
6Хермосаkity9081
7Мачорот на Тошоabeepfcb1
8С.Тstojancetrajkov1
9Novamore_nova1
10Minervafeminavenenata1