TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПрофилПредВремето® @rebrendiran
#reach: 83620   ( 199th )
#followers: 1989   ( 1606th )
#1
Излегле огласи за сто вработувања на патарина со минимум 500 евра бруто плата. Тоа значи ќе даваме над 600.000 евра годишно на сто партиски паразити за нешто што се решава со вињети без забавување на сообраќај и дополнително загадување!
70ReTweets133Favorites·Details
#2
Вистинските херои се девојките коишто пријавуваат силување или обид ВЕДНАШ без страв од општествена осуда, а не вие курвичиња од невладини шо насила измислувате прикаски да си го оправдате грантот за #СегаКажувам!
12ReTweets40Favorites·Details
#3
Суеверна Република Македонија е факин фантастично име за државичево
11ReTweets39Favorites·Details
#4
ФОН ќе им издаде дипломи на првите 20.000 следачи што ќе го споделат статусот
12ReTweets33Favorites·Details
#5
Лошо е кога двајца вљубени не се заедно, ама уште полошо е кога ајвар ќе ти падне на бел тепих
9ReTweets32Favorites·Details
#6
Дванаесет илјади денари се доволна плата да имаш за интернет да можеш да му ги лајкаш сликите на газдата од Тахити
9ReTweets30Favorites·Details
#7
Законот за нејадење по 20.00 часот се суспендира едино заради лепиња, кајмак и пршута https://t.co/Tv6YvHvrMh
5ReTweets38Favorites·Details
#8
Сеа секој твит мора да го пишуваме и на шиптарски?
10ReTweets19Favorites·Details
#9
Со име како Станислава Чочоровска или ќе бидеш чешка модна креаторка или македонска кралица на кокаинот :))
7ReTweets26Favorites·Details
#10
Премногу бргу ја заборавивте г-ѓицата Станислава Чочоровска, македонската кралица на кокаинот https://t.co/ZNehHcTcby
9ReTweets19Favorites·Details
#11
Првото новогодишно бебе се претвори у натпревар која мајка најдобро ќе го темпира царскиот рез за да ги лапне наградите
8ReTweets16Favorites·Details
#12
#ОнаКога ќе си го порачаш Артас од #АлиЕкспрес https://t.co/xlnCDbWfYi
6ReTweets19Favorites·Details
#13
Костените дневно скокаат повеќе од биткоинот
5ReTweets18Favorites·Details
#14
Немајте гајле граѓани на Република Македонија, сега ќе биде сменет ретардираниот директор Тасевски од страна на министерот @robalag Гологазовски со што ќе се врати достоинството на културните работници! https://t.co/PbNQFk7FCH
5ReTweets16Favorites·Details
#15
*објавуваат скриншоти кога им се пуштале
*кријат кога ги силувале

#СегаКажувам
5ReTweets14Favorites·Details
#16
Потребните минерали ги внесувам пиејќи вода од бојлер
4ReTweets16Favorites·Details
#17
Мислам дека оваа ќе биде годината кога г-динот Даниел Кајмаковски ќе го напушти шоу-бизнисот и ќе му се врати на градежништвото
4ReTweets12Favorites·Details
#18
Наместо да се охрабруваат жртвите да пријавуваат директно и дискретно во полиција и да се врши притисок на институциите да делуваат, овде се промовира плакнење уста на хаштаг со што жртвите губат приватност а сторителите се извлекуваат без последици :((
5ReTweets9Favorites·Details
#19
#ОнаКога промовираш здрав живот на Твитер https://t.co/sdsd0CAZdG
4ReTweets11Favorites·Details
#20
Премногу се препознавате во гола студентка шо сама се нуди
5ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Игорче Развигорчеigor_rujo85
2Бледолики Џентлменpremnogulichno32
3Xhonatanvstevk29
4Zarko Ristovskidecimalfawn421024
5Брусница Вејнthebatladym23
6Хер Искендер Пашаpashaiskender23
7Ljubišasulimanovic20
8Dimanodimanovski16
9Наталиdajmunachovekot16
10[Не]Видливиот™jovica_c16