TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Seir_man @seir_man
#reach: 11485   ( 2154th )
#followers: 466   ( 6493rd )
#1
Дај бе ја да влезам, искусен сум со чехињите, несебар 2007
2ReTweets6Favorites·Details
#2
@februar1967 @CorbadziJa Таа е реалноста на која не сакаме да и погледнеме во очи.
До пред 45 се учело бугарски, пред тоа српски, пред тоа турски
Пред тоа ни историчарите не знаат... и така
Ама ние све величаме само тој што стварно ни дал држава не. Затоа сме мувла и мувла ќе останеме
2ReTweets2Favorites·Details
#3
@perfectlyslow @OTrajkovska Кажи бре како е детето јебала те омраза...
Греота девојчето...
За грев
0ReTweets6Favorites·Details
#4
@algorit007 Ама чекај сеа. Не се битни француските (кинеските)галии со лед дисплеи и 347мостови и врби и 75 објекти со нова канализација. Ни врбите ни тркалото ни курац. Најважно е што грците ги тепал александар пред 3459год ПРЕД НАША ЕРА и дека грците бла бла додека се давиме у нашите ГОМНА
1ReTweets3Favorites·Details
#5
@ZenskiPrikazni @BlediOt @darkhour_seeker Samo strogo. Od arno dotuka doguravme
0ReTweets5Favorites·Details
#6
@nikogaspojce @JumalaTuoni Верувај ми дека се бетер од најголемиот шљам овде.
Секоја чест на исклучоците
0ReTweets4Favorites·Details
#7
Македонијо те сакам дур дедо ми го праам бугар и вадам бугарски пасош додека успат чекам иселеничка виза за нов зеланд и лепам фиром знак на колата дур трошам евра у грчки лидл

Македонец до гроП
0ReTweets4Favorites·Details
#8
Еве колку сме мизерија...
Дно дна и испод тоа... https://t.co/PIoBGcpk6i
1ReTweets1Favorites·Details
#9
@Relaksiran Фарбана врата, сра фарбан браник од мои пари а руките у џеб. Волови уличарски
1ReTweets1Favorites·Details
#10
@BazeLazevski Ебати циганаријата ебати
Мехор циганооооо
1ReTweets1Favorites·Details
#11
@dimanovski @RadioMOF БРАВО !!! СЕКОЈА ЧЕСТ
Јебала ве антиквизација и праисториски курови криви...
Браво бе девојче
0ReTweets4Favorites·Details
#12
@ViktorStevich @CorbadziJa @forty_tw0 Пази да не ти објасни...
Он е сеа функционер.. тебе ќе ти објаснува
0ReTweets4Favorites·Details
#13
@alikiaj @Goran_Man Само селските копачи од кај нас што не знаат уште англиски а се таму >30год се оние кои демек ја сакаат државава а не се дојдени тука мин 15 год. Сеа каква е таа љубов уште не ми е јасно.
Исто и кај грците и сите други.
0ReTweets3Favorites·Details
#14
@MKDiaspora @Ar1st0krates @TommyCheGuevara @TheBatLadyM Абе сељачиште
Ти си излезен од државава у едни гаќи и од леб и сол си избегал парче леб да извадиш на печалба
Ја овде данок плаќам со генерации. Ти со поголем Македонец добар ден не си кажал. Јебала ве селска дијаспора
0ReTweets3Favorites·Details
#15
@KirilMKD @jp_euro Исто и у сиднеј
Слично де
Толови за тунелите за влез и излез у центарот...
Плус мостарина за харбор бриџ плус ненормални цени за паркинг у градот...
Ама затоа перфектен јавен превоз
Ама ПЕРФЕКТЕН
0ReTweets3Favorites·Details
#16
@C4i7Z @_Introvertiert_ Кој е предлогот?
0ReTweets3Favorites·Details
#17
@atortevski Мислам дека преговорите се фарса. Решението мислам е веќе соопштено и наметнато... ни ние ни они, немаме шанса за свој став... им прекурчи на наметнувачите од двете земји. Грција нема, ама друг има интерес од мк у еу и нато.

*инаку лично не би прифатил никакви одстапки за името
0ReTweets3Favorites·Details
#18
@ZenskiPrikazni @BlediOt @darkhour_seeker Samo vie vozdrzuvajte se
0ReTweets3Favorites·Details
#19
@MKDiaspora @Ar1st0krates @TommyCheGuevara @TheBatLadyM Ич не сакам да го навредам. Ама преку кур македонштина да ми продаваат копуци што немаат грам љубов према државава. Ја и да ја пљукам ја сакам поише од себе си. Доволно е што седам овде а имам можност да отидам уште утре
0ReTweets2Favorites·Details
#20
Стоилов е момакот. Браво
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Baze Lazevskibazelazevski25
2Olgica Trajkovskaotrajkovska22
3BISMARCKfonspricn15
4The D Jthedjmkd15
5Ангел_codeine__10
6Катарина Вит ❄perfectlyslow10
7Силјан Штркотsiljanstrkot10
8Брусница Вејнthebatladym9
9Македонска Дијаспораmkdiaspora8
10BradFuckingTommyDepptommycheguevara8