TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Имам девојка @seirdotmk
#reach: 99678   ( 103rd )
#followers: 6676   ( 332nd )
#1
Ги набљудував паркинзите со инвалидитет во Сити Мол и заклучив дека што е поскапа колата, поголем е инвалидитетот.
77ReTweets202Favorites·Details
#2
Фала @VladaMK одамна не сум плачел во кафана, ама не од алкохол, туку од цигари. Фала.
65ReTweets162Favorites·Details
#3
СДСМ деновиве. https://t.co/8wFzm3GQSj
62ReTweets147Favorites·Details
#5
Во 2017 првото коледарче тргна во зградата на Џеваирск. Сега е 2018, детето уште се нема вратено.
28ReTweets111Favorites·Details
#6
Анти вакцерите е напор за намалување на светската популација преку фејк њуз најглупите да престанат да ги вакцинираат своите деца. Почиста работа, здравје.
21ReTweets73Favorites·Details
#7
Во позадина оди Реквием од Моцарт... #Веро #СудњиДан https://t.co/gFoHemjsBF
15ReTweets68Favorites·Details
#9
Од сега секој твит што ќе го пишете на Македонски ќе мора да го преведете и на Албански.
Që tani e tutje, çdo cicërimë që shkruani në gjuhën maqedonase duhet të përkthehet në gjuhën shqipe.
10ReTweets46Favorites·Details
#10
Надвор смрди гадно, загадено, не се дише. Фала @VladaMK, ептен ја средивте работава. https://t.co/D72WZSEVFV
9ReTweets19Favorites·Details
#12
Ја да бев МПЦ ќе давав ваучери за гратис крштевки, свадби...
7ReTweets20Favorites·Details
#13
Како изгледаа денес сите вработени во маркетите, касиерките, сувомеснато, готова храна, месара... Издржете херои! https://t.co/MzYUPsKJxe
6ReTweets22Favorites·Details
#14
.@VladaMK Колку луѓе треба да умрат пред да прогласите вонредна состојба? 500? 1000? 5000? Која бројка ќе ве задоволи?
9ReTweets12Favorites·Details
#15
За Македонија 200,000 ЕУР се премногу пари за да функционира Дрисла со филтри и се. Влада, Шилегов, ова за патни трошоци само трошите, ама за воздух немаме?
8ReTweets12Favorites·Details
#16
Стигна гајгеровиот бројач за Ардуино бичеееез! https://t.co/LtDQaCNw81
1ReTweets25Favorites·Details
#17
Другар слави нова година во Австралија, беше многу разочаран, сељачиштана една петарда не фрлиле
2ReTweets22Favorites·Details
#18
Спонтано собирање на малолетни деца, злоупотреба да работно време на учители и што се не кадар е погрешно на многу многу нивоа. За глупавиов ПР инцидент треба да бараме одговорност, инаку го враќаме ВМРО на голема врата. ping @VladaMK
5ReTweets12Favorites·Details
#19
Си газиме, си пичиме, не може нам нико ништа, јачи смо од судбинееее! https://t.co/CQt3D39FnZ
7ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1i999yi999y33
2емаglinenaa31
3Mindрluмbеrmindplumber23
4Никсонrnixn23
5EmptyPersonadarkhour_seeker23
6Џотоgiotto_mkd22
7Нандоniceasshole119
8Влада на Македонијаvladamk17
9Goran Peoskiazder17
10Maximum Overtrollmaximovertroll15