TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Артистот @shkottt
#reach: 123987   ( 27th )
#followers: 8977   ( 169th )
#2
57ReTweets159Favorites·Details
#3
никој сам не си го бира името
54ReTweets119Favorites·Details
#4
не ја разбирам твитер заедницата. 90% верници, а кубат коси кога судството не функционира. Уживајте, Господ ќе ја казни.
39ReTweets146Favorites·Details
#5
јас сум против мењавањето на името, од проста причина што нејќам да испаднам член на една глупа нација која истото можела да го направи пред 25 години
32ReTweets135Favorites·Details
#6
стевчо нема направено сообраќајна несреќа. он е несреќа сам по себе
26ReTweets102Favorites·Details
#7
Ја отследив да не ја гледам како пропаѓа
30ReTweets88Favorites·Details
#8
Груевски мисли дека за све што ќе се помачи во животот треба пари да земе.
28ReTweets88Favorites·Details
#9
Што сакаш од неблагодарна нација која вика фала бидејќи долго и е да каже фалимендерит
26ReTweets83Favorites·Details
#10
гледам дека сите македонски навивачи се на северна. не мора референдум
25ReTweets59Favorites·Details
#11
ако не пукне голем срам ќе мора да го мењаме името, друго чаре нема
21ReTweets51Favorites·Details
#12
кире и уште 5-6 у репрезентација знам дека се фриленсери. ова е јасна порака кон Заев
16ReTweets53Favorites·Details
#13
- тато што е црткава на ѕидот?
- тоа е уште еден тажен ден без Мирко Попов на твитер сине
- збогум тато.
- не, чекај
- збогум, ова е само сон тато.
- НЕ! Застани! Ќе се сменам ти ветувам!

[будење, пот]
12ReTweets57Favorites·Details
#14
еј преку кур сте ми со клипови за големината на вселената, дајте нешто поконкретно, нешто убаво, нешто логично, макар суетно.
8ReTweets63Favorites·Details
#15
Дунавка Трифуновска, Горнамакедонија.
11ReTweets52Favorites·Details
#16
сум бил во Вараждин, цел град барок е до јаја, како дома да играат не знам зашто вака
11ReTweets51Favorites·Details
#17
не си во депресија. недостиг на ракомет е тоа.
12ReTweets47Favorites·Details
#19
парите се поштено заработени. данокот е спорен
14ReTweets38Favorites·Details
#20
знаеш ли колку деца во африка ќе се нахранеа за украдените милијарди и години од 92ра до сеа што го одложивме мењавањето на името. све за ти да осетиш транзиција пичка ти материна
14ReTweets37Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1RēnåTabaad_influence23
2TheRealstefan_tod15
3Ljubišasulimanovic14
4Zarko Ristovskidecimalfawn421014
5Mirko Popovpmg_recordings10
6..yovanovska9
7Анаbiberkovska7
8Наталиdajmunachovekot6
9PepiPepitoperopepito6
10Претпоследнаpretposledna6