TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ljubiša @sulimanovic
#reach: 100855   ( 99th )
#followers: 17894   ( 22nd )
#1
А ти го прислушкуваше, a? https://t.co/6iIomwwQYj
178ReTweets636Favorites·Details
#2
#3
Ајде маме, баци го градоначалникот, Божиќ е.
28ReTweets113Favorites·Details
#4
Здраво, Огромната наколнетост на власта кон мпц е заради улогата која црквата ќе ја игра во омекнување на ставот на народот за промена на името.
Имајте убав секуларен ден.
23ReTweets86Favorites·Details
#6
Убава е мајко ама спрoведена е во затворот Идризово на издржување затворска казна за измама на неколкумина битолчани од кои успеала да земе над 600.000 евра
14ReTweets84Favorites·Details
#7
Предлагам да погледнеме дел од говорот на Груевски https://t.co/Di1BVNhP19
16ReTweets75Favorites·Details
#8
Риностоп! Во сите аптеки ширум Македонија https://t.co/B58lF1iNgC
17ReTweets65Favorites·Details
#10
Македонци и прогрес https://t.co/NVWY8kfh2c
16ReTweets47Favorites·Details
#11
Заев да е паметен да го купи сеа вмро коа му е падната цената
9ReTweets58Favorites·Details
#13
Некој верува дека љут дедо на небото му го диктира животот а он само треба да му се моли. Некој верува дека Бил Хикок имал два кеца и две осмици кога го убиле. Некој веруе на Соња ТАТ. Живот...
11ReTweets48Favorites·Details
#14
Гласавте против Никола Груевски и уште у затвор ќе го начукате за да можете да пушите по кафаните. Пичкавиматер
7ReTweets58Favorites·Details
#15
Заев и Пунтото ќе ти го земе. Не се курчи многу.
11ReTweets45Favorites·Details
#16
Да имавте Дискавери немаше да веруете у господ. Вака боље.
10ReTweets47Favorites·Details
#17
„По 2 денари за спас на Дурловски“ дале делегатите https://t.co/2UhApXacKV
12ReTweets40Favorites·Details
#18
ШОКАНТНО: ГРОМ УТЕПАЛ МОМЧЕ, ДЕЛЕГАТ НА КОНГРЕСОТ ДОДЕКА КОПАЛ БИТКОИНИ ЗАД САЛАТА (ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО)
10ReTweets43Favorites·Details
#19
Соња Николовска убедила твитерџии да инвестираат у биткоини
11ReTweets36Favorites·Details
#20
Нашето име е Македонија. Преговорите треба да прекинат. Наместо да трошат пари за преговори можеа да ги дадат онаму каде се реално потребни, кај социјално загрозените или сл.
Лицемерие!
14ReTweets27Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Слаткар Бавчовabavcov20
2Maximum Overtrollmaximovertroll15
3milentiemilentie11
4Муаркоmuarko11
5The Thingi_thething11
6Артистотshkottt9
7Никсонrnixn9
8Mirko Popovpmg_recordings9
9Nemora d'Aznaccijocoska8
10Slobodan Jakoskiflavrsavr8