TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 33879   ( 1004th )
#followers: 1721   ( 1893rd )
#1
Сикња, штикла, прописно петочки 👠 https://t.co/5vurK1WmAH
0ReTweets22Favorites·Details
#2
Петочки да се заокружи неделата ☕ https://t.co/XIagsZttsd
1ReTweets18Favorites·Details
#3
Сестра ми: " Со што ја полнат рибава?"
Татко ми: "Со зарзават."
* Баш фино и објасни
2ReTweets14Favorites·Details
#4
Како мали со сестра ми јадевме сутлијач со фломастери и се преправавме дека се кинески стапчиња. Доста бујна фантазија сме имале,а не децава денешни закржлавени пред компјутер...
1ReTweets15Favorites·Details
#5
Еве цела година како носам вина... https://t.co/YgYZ7SmYFa
2ReTweets12Favorites·Details
#6
Начукај се во петок, за во сабота да си премамурен за било што. И оп, викендот прошол.
2ReTweets9Favorites·Details
#7
Зошто мора на точно одреден датум во годината да се прават фрки за романтични гестови?
Не ми е потребен датум, ни празник ако сакам да му посветам внимание некому!
1ReTweets10Favorites·Details
#8
Недела е совршен ден за самоубиство. Ти иде да се убиеш од што е досадно!
2ReTweets5Favorites·Details
#9
Само што заврши испитна сесија, од понеделник пак на предавања... Ни 5 дена пауза не ни оставате немилосрдни крвопијци!
1ReTweets8Favorites·Details
#10
Дечки некој што не му се иде/не е во можност да иде на Златна бубамара да не продава карта?
3ReTweets1Favorites·Details
#11
Ставам кафе да се вари и одам да измијам лице и заби... Нормално дека ќе биде превриено, среќа не искипа!
1ReTweets6Favorites·Details
#12
Како се добива запаление на мускули?
- Па лесно! Пешачиш од Сити мол до Рамстор.
1ReTweets5Favorites·Details
#13
Доаѓам дома прегладнета, радосна дека ќе јадам, и стигнам дома гледам тенџере со грав. Ми се приплака.
1ReTweets4Favorites·Details
#14
Правило број 1: Прво стави црвен кармин, па после пиј!
0ReTweets6Favorites·Details
#15
Не научив да ставам умерено бибер во супа, и не научив!
1ReTweets3Favorites·Details
#16
Питава испадна палачинка со зелка... Се дешава.
0ReTweets6Favorites·Details
#17
@Trkaljofka @mk_warrior Само да не покажува кој колку пати го отвора, јас ќе бидам меѓу манијаците
0ReTweets5Favorites·Details
#18
Досадно е ова факултет- дома. Ми треба некоја љубовна драма да се излезе од монотонијава.
0ReTweets5Favorites·Details
#19
Сестра ми: Од спиење ме разбуди мирисот од тоа зачините што ги користиш.
0ReTweets5Favorites·Details
#20
@JBurgundi @devojchetoli Инаку самиот газда е од Кавадарци, значи и он треба раус од кај што дошол?!
0ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1архичичкоpajopator25
2Бандажbandaz610
3Rustikanarock_kafana7
4Еск0барeskobar_od_sk7
5Алекс 🇩🇪enginebluewater5
6К2voyoob25
7Матикуле 🖖matikule5
8Deda Pilos4_pilos4
9Causa Mortismorsignota4
10.rmfcmk3