TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Директорот @thedirektorot
#reach: 57324   ( 493rd )
#followers: 1525   ( 2149th )
#1
@Bit0lcanka Што е поентата да се полни буџетот? За нови службени коли на директорите? За уште 1000 полицајци? За уште некој вицепремиер со ресор „за бурек носење“?
Германија има 14 министри, Македонија 21.
Фала, ама при такви околности не ги плаќам радо даноците.
19ReTweets44Favorites·Details
#2
Твитерџии, по повод #Валентајн, Порнхаб премиум е бесплатен денес. Уживајте! 💘
17ReTweets32Favorites·Details
#3
Го прашувам колега, имаш девојка, женет си...?
Ми вика МАЛКУ! 😂
Му викам што значи тоа?
Ми вика паааа, малку сум женет, ама малку имам и девојка.
#Ќумрам
4ReTweets23Favorites·Details
#4
На corporate retreat колешките од Романија се облечени во стил “поразголено од сингл кума на македонска свадба, а сепак попристојно од бугарска матурантка”. 😂😂😂
1ReTweets25Favorites·Details
#5
@Bit0lcanka Дали е тоа чудно да не сакаш да ги фрлиш парите во вода? Дека плаќање данок во Македонија е подеднакво залудно како и фрлање на пари во вода.
2ReTweets15Favorites·Details
#6
За некој Трифун, за некој #Валентајн, за мене е денот кога успешно го завршив пробниот период на работа.
1ReTweets16Favorites·Details
#7
@Bit0lcanka Додека луѓето плаќаат даноци, на директно се прави enable на ова ефтино политиканство од 1991 до денес.
Со секој споменик се додаваат уште 20-30 деца на листава што чекаат некоја смешна сума од десетина илјади € за да им се спаси животот donacii.mk
Затоа не сакам да плаќам данок
2ReTweets9Favorites·Details
#8
Сѐ додека за испит се учи исклучиво од книга, нема прогрес. https://t.co/e1UWiQxH6u
3ReTweets6Favorites·Details
#9
Сум имал тајна обожавателка 😍
#Валентајн https://t.co/a4AlE30Z6R
2ReTweets8Favorites·Details
#10
Направи ли некој пресметка по колку пари ни следува на сите ако го продадеме името и кога ќе го исплатат? Добро би ми дошло малку кеш во моментов.
2ReTweets7Favorites·Details
#11
Кога ми требаат буквите ѐ ѝ Ѐ Ѝ ò Ò, ги копирам од на @ViktoryNik биото.
2ReTweets6Favorites·Details
#12
Зошто никогаш не научив француски и некој инструмент да свирам?!
1ReTweets9Favorites·Details
#13
Јас мислам фер е да го натераме детево УЧКа да оди на Евровизија да си го одработи субвенциите.
Во старт има 12ки од 🇦🇱🇽🇰🇨🇭🇦🇹🇩🇪...
После ќе се прави Евровизија во Тетово на стадионот на Ренова, што ќе донесе #профит за целиот полошки регион, па и пошироко.
1ReTweets9Favorites·Details
#14
@TheBatLadyM А и Јоргос и Ѓорги во Острејлиа сега се викаат Џорџ и се имењаци 😂😂😂
2ReTweets5Favorites·Details
#15
Во сон слушам гласно ѕвонење и почнувам да гасам табови на Хром, не престанува. Отворам Task Manager, гасам процеси, пак не прекинува. И конечно ми текна дека е проклетиот аларм од реалниот живот. Најлошо будење досега. #ДоброУтро
0ReTweets11Favorites·Details
#16
@saranajjakasara @toshex Националната гордост се сервира како “психолошка храна” на инвидуите кои немаат причина да се горди на нешто што самите го постигнале.
Феноменот се гледа на спортски натпревари. Сите се радуваме на успех, ама тие што доживуваат екстази и оргазми се неуспешни, невработени итн... https://t.co/ceREFvbJdS
2ReTweets4Favorites·Details
#17
#18
Ајде сите лајкови, за Македонија се работи! Масоните, Илуминатите и Талибанците нема да се исплашат од само 3К лајкови. https://t.co/4tKu8gHW3b
1ReTweets6Favorites·Details
#19
#ОнаКога клиентите ќе ти пратат службен лаптоп каков што со месеци посакуваш 😍😍😍
Па поубав поклон за #Валентајн не сум добил.
0ReTweets9Favorites·Details
#20
Среќен понеделник на сите од капиталистичка вероисповест!
1ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Нур Џаханnur_jahan111
2☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞c4i7z10
3Sveste tesesveste_tese10
4EmptyPersonadarkhour_seeker10
5Правдатаslepa_e8
6§paceIvadblssofia8
7Домаќин Чоек Маќедоњсќиwedfcv1007
8Битолчанкаbit0lcanka7
9Црнокосаcrnokosa1237
10Јан А.architweetka6